Як продовжити життя зрізаним квітам.

Люди часто дарують один одному квіти. І, звичайно, кожному хочеться, щоб вони довго стояли і радували оточуючих своєю красою. На жаль, термін життя більшості зрізаних рослин в будинку не перевищує декількох днів. Але якщо знати, як правильно за ними доглядати, прекрасні букети можна зберігати довше.
Інструкція
1
Зрізати квіти для букета найкраще або рано вранці або пізно ввечері. Причому, якщо вони встигли розпуститися, то вибирайте ранкові години, а якщо ні, то оптимальним часом буде вечір. Вдень це допускається робити тільки в похмуру погоду. Якщо пройшов дощ, залиште квіти на грядці: від вологи пелюстки швидко темніють.
2
У стадії бутонів зрізайте тюльпани, півонії, лілії, троянди, гладіолуси, орхідеї, гортензії. Повністю розпуститися повинні жоржини, цикламени, флокси, айстри, хризантеми, цинії, нагідки. До речі, хризантеми та айстри взагалі краще не зрізати, а ламати.
3
Перед тим, як поставити рослини в воду, очистіть їх від листя і шпильок, в іншому випадку вони потраплять у воду і почнуть гнити, що прискорить в'янення. На кольорах з твердими стеблами необхідно робити довгі косі зрізи. М'які трав'яні стебла можна підрізати рівно, причому всі зрізи краще робити під водою. Кінчики деревовидних стебел можна попередньо роздробити молотком.
4
Ставити букет слід у воду кімнатної температури, причому. хлорована - не кращий варіант для продовження життя рослинам. Хочете, щоб вони довше радували вас, використовуйте дощову або хоча б кип'ячену воду.
5
Багато зрізані рослини не люблять сусідства один з одним. Так, несумісні у вазі з іншими квітами троянди, гвоздики, кали, тюльпани, конвалії, нарциси, запашний горошок, лілії, мак, орхідеї. Абсолютно не підходять для спільного букета квіти з молочним соком. Одне таке суцвіття здатне за один день погубити всіх своїх сусідів. Тому намагайтеся ставити їх окремо, попередньо опустивши кінчик кожного стебла на кілька секунд в окріп.
6
Букети квітів довше не в'януть у світлому приміщенні, але сонця, штучного тепла, протягів і сторонніх ароматів (наприклад, сигаретного диму або фруктів) не люблять.
7
Періодично видаляйте засохлі квітки, щоб швидше розпускалися нові бутони. Прискорити цей процес може додавання у воду невеликої кількості горілки.
8
Обприскування водою допоможе оживити і освіжити багато квіти. Виняток становлять тільки оксамитові суцвіття.
9
Воду у вазі міняйте хоча б раз на три дні. В цей час також важливо обполіскувати кінці стебел і оновлювати зрізи. А в чисту воду можна покласти трохи землі, розчин амонію або готову підгодівлю. До бузку та тюльпанів додавайте слабкий розчин цукру, до троянд - аспірин, рослинам з товстими стеблами і листям - трохи лимонного соку. Крім того, продовжують життя більшості квітів хвойний екстракт, нашатирний спирт, марганцівка, борна кислота і кухонна сіль.