Як видалити файл із захистом від запису. Як зняти захист від запису файлу.

Навіть при виконанні простих операцій з файлами можуть виникнути складності. Наприклад, при видаленні файлу можна отримати відмову системи під тим «соусом», що він захищений від записи, не може бути переміщений і так далі. У деяких випадках цей захист є фізичної, як у випадку з записаними на оптичний диск даними, видалити які можна, тільки пошкодивши (подряпавши або зламавши) сам диск. Якщо ж заборона програмний, його можна зняти або обійти.
Вам знадобиться
  • - Комп'ютер з ОС Windows.
Інструкція
1
Найпростішими для видалення захищеними файлами є ті, в атрибутах яких встановлено властивість «Тільки читання». Щоб змінити цей атрибут, клацніть правою клавішею миші по іконці потрібного файлу і в контекстному (випадаючому) меню виберіть пункт «Властивості». У вікні внизу вкладки «Загальні» зніміть прапорець навпроти пункту «Тільки читання». Тепер файл можна видалити.
2
У разі якщо файл, який необхідно видалити, знаходиться на іншому комп'ютері локальної мережі, або ваш обліковий запис не є власником файлу, у зміні атрибута буде відмовлено. Щоб змінити цей стан, вам потрібен обліковий запис з правами адміністратора на тому ПК, з якого потрібно видалити файл. Якщо обліковий запис, під якою ви зайшли в систему, володіє такими правами, відкрийте вікно «Властивості» для файлу за методом, описаним вище. У цьому вікні виберіть вкладку, яка називається «Безпека» і знайдіть пункт «Додатково». Клацніть по ньому.
3
Натисніть на кнопку «Власник». Ви побачите, яка обліковий запис зареєстрована як власник файлу. Нижче є список потенційних власників, з якого виберіть ту обліковий запис, під якою ви увійшли в систему. Підтвердіть вибір, натиснувши ОК. Якщо ви не можете зробити вибір, значить, ваш обліковий запис правами адміністратора не володіє. Далі дійте так само, як у першому пункті даної інструкції.
4
Якщо файл знаходиться в локальній мережі і для папки, де він розташований, встановлено загальний доступ на рівні «Тільки читання», видалити його можна буде тільки після того, як адміністратор мережі змінить цей атрибут на «Повний доступ». Якщо ви є адміністратором, клікніть правою клавішею по іконці файлу, виберіть пункт «Загальний доступ і безпека» і змініть необхідний параметр. Після цього видаліть потрібний файл.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=ibXr6ZVxxkQ