Як дізнатися частоту материнської плати. Як визначити частоту материнської плати.

Деякі найбільш важливі параметри швидкодії встановленого у вашому комп'ютері «заліза» визначаються тим, скільки разів на секунду відправляється і виходить інформація від того або іншого пристрою (процесора, пам'яті, дисководів і т.д.). Ці параметри вимірюються в мегагерцах і називаються «частотою». Коли говорять про частоту саме материнської плати , а не встановлених на ній процесорах і мікросхемах пам'яті, то зазвичай мають на увазі частоту шини передачі даних.
Інструкція
1
Скористайтеся для визначення частоти шини на материнській платі фірмовим програмним забезпеченням - часто воно містить інформаційні та настроечние утиліти, які дозволяють дізнатися в числі інших установок і потрібний вам параметр. Таку утиліту шукайте на оптичному диску в пакувальній коробці материнської плати . Якщо диска у вас немає, то його вміст можна завантажити з сайту виробника. Наприклад, така утиліта для материнської плати ASRock Fatal1ty P67 називається F-Stream Tuning, а частоту шини плати можна побачити на її вкладці Hardware Monitor, поруч з написом BCLC/PCI-E Frequency. На вкладці Overclocking її можна не тільки побачити, а й змінити за допомогою повзунка поруч із таким же написом.
2
Встановіть як альтернатива фірмовому ПО універсальну програму для визначення параметрів і моніторингу встановленого в комп'ютер устаткування. Такі додатки поширюються фірмами, що не мають відношення до виробництва материнських плат, і тому розраховані на роботу з пристроями багатьох виробників. Наприклад, це може бути вельми популярна безкоштовна утиліта CPU-Z (http://cpuid.com/softwares/cpu-z.html) або не менш популярна програма, що надає інформацію про більш широкому спектрі периферійних пристроїв, AIDA (http://aida64.com). Якщо ви встановите останню з них, то, щоб дізнатися інформацію про робочої частоті системної шини, розкрийте в меню розділ «Системна плата», клікніть рядок з точно такою ж назвою і подивіться число, вказане навпроти напису «Реальна частота» в секції «Властивості шини FSB ».
3
Зайдіть в панель управління BIOS, якщо немає можливості дізнатися частоту шини материнської плати безпосередньо з операційної системи. У базовій системі вводу/виводу теж не завжди можна побачити значення цього параметра - часто тут не вказується конкретне значення, а виставляється параметр Auto. Тим не менш, можна спробувати і цей варіант - пошукайте серед настройок ту, що містить згадку FSB Freqency або CPU Freqency. Точна назва залежить від використовуваної версії BIOS, а розміщуватися вона буде, швидше за все, на вкладці Advanced.