Як подивитися, Яка версія Windows встановлена.

Багато речей власнику комп'ютера знати, в общем-то, не потрібно доти, поки не доводиться щось змінювати в апаратній або програмної частини ПК. До однієї з таких речей відноситься інформація про те, яка саме версія операційної системи на ньому встановлена. Однак при установці, наприклад, драйвера на нове обладнання або антивірусної програми ця інформація стає необхідною для того, щоб правильно вибрати версію встановлюваного продукту.
Вам знадобиться
  • - Комп'ютер з ОС Windows.
Інструкція
1
Дізнатися про версії Windows можна багатьма способами, однак залежно від версії розташування цієї інформації може змінюватися. Самим універсальним, мабуть, можна вважати використання для цієї мети стандартної утиліти, вбудованої в операційну систему, яка називається dxdiag. Щоб запустити її, відкрийте вікно командного рядка Windows.
2
Щоб дістатися до командного рядка, натисніть клавіші Win + R. Викликати її можна і іншими способами, однак способи ці, знову ж таки, відрізняються в залежності від версії операційної системи. Так, в Windows XP в меню «Пуск» мається пункт «Виконати», при натисканні на який з'являється командний рядок. В Windows 7 в якості командного рядка може використовуватися рядок пошуку файлів і програм, розташована в нижній частині того ж меню «Пуск». Скористайтеся будь-яким із зазначених методів і активуйте командний рядок.
3
У командному рядку наберіть команду dxdiag. При цьому простежте, щоб не був включений верхній регістр (щоб букви були маленькими) і була обрана англійська розкладка клавіатури. Щоб змінити розкладку клавіатури, в правій нижній частині екрану клікніть по абревіатурі активного мови (якщо активний російська, це дві великі літери RU) і в списку, що випав виберіть варіант EN.
4
Після того як ви наберете потрібну команду в командному рядку, натисніть Enter. Ви побачите, як відкриється вікно діагностичної утиліти. Строго кажучи, її прямим призначенням є отримання докладних відомостей про мультимедійні властивостях системи і версії, а також налаштуваннях пакета DirectX, проте інформація про версії ОС в цей список також входить.
5
У вікні знайдіть рядок «Операційна система». У цьому рядку знаходиться повна назва ОС. Крім того, в ній зазначена розрядність (32 або 64 біт), а також версія збірки - порядковий номер майстер-диска, з якого вироблялася установка. Версія збірки вам, швидше за все, не знадобиться, а от назва ОС і її розрядність запишіть або запам'ятайте обов'язково.