Як розігнати процесор комп'ютера.

Якщо комп'ютер використовується не в якості «друкарської машинки», в процесі його експлуатації неминуче настане момент, коли обчислювальної потужності його процесора перестане вистачати для виконання тих завдань, які ставить користувач. Звичайно, «камінь» можна просто замінити, однак процедура ця вимагає фінансових вкладень. Розгін процесора в цьому випадку може істотно «продовжити життя» системи, дозволивши заощадити чималі кошти.
Вам знадобиться
  • Комп'ютер з ОС Windows.
Інструкція
1
У першу чергу, переконайтеся в тому, що кулери охолоджуючої системи вашого комп'ютера досить ефективні для того, щоб «витримати» розігнаний процесор. При цьому потрібно пам'ятати, що при розгоні підвищується температура не тільки «каменя», але і чіпів оперативної пам'яті, а також деяких елементів материнської плати, зокрема, схеми електроживлення. Якщо ефективність системи охолодження недостатня, розганяти процесор категорично протипоказано, так як це може призвести до виходу комп'ютера з ладу. Щоб дізнатися температуру «каменя» під навантаженням, скористайтеся будь-якої тестової утилітою, наприклад, Aida 64.
2
Якщо «теплові» параметри в нормі, можна починати розгін. Для цього зайдіть в панель управління BIOS материнської плати. Щоб зробити це, при запуску комп'ютера натисніть на клавіатурі клавішу входу в BIOS. Як правило, це F2 або F10. Яку саме клавішу натиснути, «підкаже» сам комп'ютер. Ця інформація з'являється на екрані відразу після старту.
3
У налаштуваннях BIOS знайдіть вкладку з параметрами процесора . Вона може називатися по-різному, проте в більшості випадків її назва включає в себе абревіатуру CPU. У вкладці, знайдіть рядок з поточною частотою системної шини процесора . Зазвичай цей параметр за замовчуванням знаходиться в стані AUTO, тобто автоматично встановлений відповідно до штатної частотою процесора . Змініть цей параметр на «ручне управління» (приберіть прапорець навпроти слова AUTO).
4
Збільшіть частоту системної шини до необхідної величини, не забуваючи при цьому про розумну обережність. Якщо ви перевищите допустимий для процесора межа частоти, комп'ютер не запуститься. У цьому випадку скиньте налаштування BIOS до заводського стану за допомогою спеціального перемикача-джампера на материнській платі і повторіть спробу, встановивши меншу частоту.
Зверніть увагу
Пам'ятайте, що пошкодження комп'ютера в результаті розгону не є гарантійним випадком, тому дотримуйтеся обережності при його застосуванні.