Чому опухає щока. у дитини нагноєння в роті на щоці.

Як правило, пухлина щоки виникає внаслідок захворювань ротової порожнини або після хірургічного втручання. В обох випадках вона стає приводом для відвідин фахівця з щелепно-лицьовим захворювань.
Найбільш поширеною причиною появи пухлини на щоці є ураження зуба, ясен або слизової оболонки. Наприклад, за відсутності правильного і регулярного догляду за порожниною рота може виникнути запалення ясен. Це супроводжується не тільки освітою пухлини, а й кровоточивістю ясен, появою на їх поверхні виразок, освітою нальоту на зубах. Проблема вирішується відвідуванням стоматологічного кабінету, де лікар прибирає наліт і вживає заходів для припинення запального процесса.Кіста на яснах також призводить до утворення пухлини. Це відбувається через проникнення всередину ясна інфекції (наприклад, при пошкодженні гострим предметом). Кіста являє собою великий гнійник, який вимагає обов'язкового видалення. В іншому випадку потрапляння гною в кров сприяє рознесенню інфекції по всьому організму. Стоматолог вичищає порожнину рота, а у важких випадках видаляє уражену зуб.Также пухлина може стати причиною операційного втручання (наприклад, видалення зуба). В цьому випадку не потрібно спеціального лікування, можна прикласти лід для більш швидкого зняття набряку і зниження больових ощущеній.Істочніком пухлини вважається і гематома в області щоки. Як правило, гематома супроводжується не тільки припухлістю шкіри, але і фарбуванням її в синюватий або червонуватий відтінок з яскраво вираженими краями зони пораженія.Воспаленіе окістя також тягне за собою пухлина щоки. Інфекція потрапляє в глибокі тканини кореня зуба, де поступово відбувається скупчення гною. Периостит є наступним етапом кариозного руйнування зубів. При ньому може опухати не тільки щока , але й область шеі.Опухоль щоки може виникнути при запаленні лімфатичного вузла (лімфаденіт). Щоб виключити ймовірність нагноєння і погіршення стану, рекомендується провести ультразвукове дослідження ураженої області.
Щека може опухати з різних причин. Найчастіше це відбувається внаслідок захворювань в порожнині рота або під час лікування зубів. Але пухлина може виникнути також через інфекцій, що розвиваються у верхніх дихальних шляхах, паротиту (свинки), укусів комах і т.д. У будь-якому випадку ця обставина має послужити приводом для відвідин медичного закладу.
Якщо щока опухає через запальних процесів на яснах, кісти або недоліковані каріозних зубів, вам доведеться відвідати стоматолога, і чим швидше, тим краще. Можливо, у вас вже є гнійник, і ваше зволікання може призвести до серйозного ураження прилеглих тканин в порожнині рота. Лікар повинен буде зробити знеболення, розрізати ясна, випустити гній і потім поставити дренаж для подальшого його відтоку, якщо він появітся.После очищення від гною зазвичай призначається також курс лікування протизапальними і антибактеріальними засобами. Так що в цьому випадку набрякання щоки - симптом небезпечний. Майте на увазі, що перед відвідуванням лікаря накладати будь-які зігрівають компреси або розтирати місце пухлини в жодному разі нельзя.Опуханіе щоки можливо після лікування зуба, коли встановлена пломба, але не лікувався канал кореня зуба. На жаль, вам доведеться зробити новий візит до стоматолога. Такий буває реакція організму на пломбування. Іноді немає іншого виходу, окрім як зняти пломбу і продовжити лікування якимось іншим способом. Але про це вам скаже лікар тільки після обстеження. До його відвідин ви можете тільки полоскати порожнину рота слабким розчином соди.Можно спробувати також покласти на область зуба ватку, змочену соком з листя каланхое, або прикласти компрес з кашки подрібненого листя цієї рослини. При флюсі може допомогти і алое. Слід прикладати м'якоть аркуша до ясен і тримати його півтори години. Якщо ж відразу потрібного ефекту не вийшло, повторіть компресс.О можливу появу пухлини вас може попередити стоматолог в тому випадку, якщо було складне видалення зуба. Протягом доби після цього не можна жувати тверду їжу і пити гаряче, а також алкоголь. Але якщо все-таки щока спухла, прикладіть до неї лід на 10 хвилин, потім приберіть і через півгодини повторіть процедуру. Капіляри під дією холоду звужуються, і набряк повинен уменьшіться.Через добу після видалення зуба прополощіть рот розчином солі (на склянку теплої води 0,5 ч.л. солі). Ні в якому разі не чіпайте місце, де був зуб, твердими предметами і пальцями. По-перше, ви можете ще більше травмувати незагоєну ранку і, по-друге, є ризик занесення туди інфекції. Утримайтеся також від чищення зубів, які розташовані поруч з ранкою. Через кілька днів ви зможете це робити, але краще перший час користуватися м'якою зубною щеткой.Еслі через два дні пухлина не пройде, і буде супроводжуватися болем, звертайтеся до лікаря, оскільки, можливо, буде потрібно додаткове леченіе.Опухоль щоки поблизу вуха може свідчити про серйозне інфекційному захворюванні - паротиті або, як його ще називають, «свинці». Ця хвороба більш характерна для дітей дошкільного віку, але якщо вже її «підчіплює» дорослий, то течія може бути набагато важче і мати ускладнення. Тому якщо ви не хворіли в дитинстві «свинкою» і підозрюєте, що могли заразитися нею, краще не відкладати виклик врача.Опухоль, яка з'являється внаслідок укусу комахи, знімається прийомом антигістамінних препаратів і прикладанням примочок з харчовою содою.