Чому необхідно уважно читати.

Ще з малих років ми чуємо від вчителів і батьків повчання: «Читай уважно!». Воно настільки звично, що сприймається як чергове нецікаве, занудне, але обов'язкове до виконання правило. Щоб змінити своє ставлення, варто розібратися, на чому заснована ця рекомендація.
При неуважному читанні велика можливість втратити значний елемент змісту або невірно зрозуміти його. Справа в тому, що міркування будується на взаємозв'язку найдрібніших фактів. В умовах безлічі сюжетних ліній неуважне ставлення до будь-якої дрібниці призведе до того, що ви заплутаєтеся в цих тонких причинно-наслідкових ланцюжках. А значить, невірно зрозумієте або взагалі не зрозумієте суть того, що відбувається на сторінках книги. У другому випадку доведеться повертатися до того місця, на якому ви оступилися. Плавний хід розповіді буде порушений, ви «вирине» з книжкової реальності, і емоційний вплив цього твору буде вже не таким сільним.Важная частина літературного чи публіцистичного твору - це підтекст. Помітити його можна тільки при вдумливому читанні. За допомогою такого «підводного течії» автор може змінювати зміст сказаного до протилежності або збагачувати просту фразу додатковими смислами. Цей прийом надає всьому твору обсяг і значимість. Ще один спосіб збагачення сенсу - інтертекстуальність. Тільки уважно вчитуючись у кожне пропозицію, ви помітите, що автор вплітає в текст явні і приховані натяки на інші книги, факти сучасності та прошлого.Вніманіе при сприйнятті інформації дозволяє не тільки приймати її до відома, а й аналізувати. Причому при вдумливому читанні процес аналізу починається ще до того, як ви відкладіть текст. В іншому випадку виникає лише один ефект: «в одне вухо влітає, з іншого вилітає» .В процесі читання є можливість дізнатися не тільки те, про що написано, але і як саме це написано. Увага до мови, способу викладу інформації дозволить вам отримати додаткові відомості. Мовні характеристики часто формують образ героя. Стиль викладу автора робить його пізнаваним для вас. Поєднавши інформацію про особу автора, часу створення тексту та мовні особливості твору, ви отримаєте характеристику певної епохи і країни (в яких текст був створений або відбувається дія твору). Поступово набираючи подібні приклади, ви сформуєте свій власний стиль або манеру викладу і значно розширите словниковий запас.Навик уважного читання нагоді вам і в самих пересічних, побутових ситуаціях. Адже саме вдумливе сприйняття всіх документів убезпечить вас від юридичних помилок.
Читання художньої літератури в наш час стало досить рідкісним видом дозвілля. Багато хто віддає перевагу читанню фільми, телевізійні програми, комп'ютерні ігри та спілкування в соціальних мережах, а адже книги, крім розваги, мають і безліч інших корисних якостей.
Люди читають книги з найрізноманітніших причин. Читання може бути засобом отримання нової інформації необхідної для роботи або в побуті. Однак найчастіше за книгою відпочивають від турбот, намагаються відволіктися від повсякденної рутини. Протягом дня сучасна людина відчуває серйозні стресові навантаження і переживає безліч негативних емоцій. Півгодини або годину з книгою перед сном допоможуть розслабитися, перенестися подумки в вигаданий світ героїв художнього твору, відмовитися на час від проблем сьогоднішнього дня.Чітать художню літературу необхідно для того, щоб удосконалюватися у володінні рідною або іноземною мовою. Читання сприяє збільшенню словникового запасу, збагачує мова новими фразеологізмами і допомагає правильно вибудовувати складні синтаксичні конструкції. Крім того, орфографічні та пунктуаційні правила мови засвоюються на рівні підсвідомості при частому спілкуванні з кнігой.Літературние твори сприяють ефективному розвитку словесно-логічного мислення, що базується на мовних засобах. У широкому сенсі під словесно-логічним мисленням розуміють здатність міркувати, робити висновки, переходити від часткового до загального і навпаки. Читач, занурюючись в сюжет книги, слідом за автором переживає події, що відбуваються, аналізує їх причини та следствія.Все знають, що читати корисно для розвитку кругозору. Зазвичай під розвитком кругозору розуміють загальні знання, які людина може почерпнути з художнього твору про світ, культурі різних народів або історії. Однак значно важливіше той факт, що хороша література вимагає від людини переживання і осмислення, тобто роботи почуттів і розуму. Читач мимоволі ставить себе на місце того чи іншого літературного героя, розмірковує про те, як би він вчинив у сформованій ситуації. Занурюючись у світ книги, людина шукає і в якійсь мірі знаходить відповіді на одвічні питання: «Хто я?», «Що таке щастя?», «Навіщо я живу?» І т.д.