Чому смикається повіку. смикається верхню повіку.

Практично кожен з людей стикався з тим, що ні з того ні з сього у нього починало смикатися повіку . Як правило, це виникає від того, що м'яз, яка розташована біля ока, починає скорочуватися сама по собі через перенесений нервового напруження.
Веко може сіпатися через безліч причин. Якщо нижнє повіку смикається протягом тижня, на час припиняючись і відновлені знову, то це нервовий тик. Воно може сіпатися через сильний перевтоми, стресу або недосипання. В цьому випадку потрібно заспокоїтися, виспатися і відпочити. Якщо у вас смикається повіку практично постійно, з перервою в кілька секунд і, при цьому, ви є досить спокійним чоло повіку м, то можливо, що це розвивається лицьовій геміспазм. У цій ситуації необхідний огляд у невролога для визначення найбільш точного діагноза.Также повіку може сіпатися у зв'язку з виникненням авітамінозу, який відбувається з настанням весни. Саме в результаті цього погіршується провідність окорухових м'язів в синапсах. Якщо ж у вас смикається повіку і це супроводжується больовими відчуттями, то в цьому випадку можна говорити про те, що ваш очей був простужен.Еслі ж розглядати ширше - чому може сіпатися повіку , то в цьому випадку може бути винна отримана травма голови, або якесь інфекційне захворювання, яке було перенесено в далекому минулому. Адже деякі події не проходять безслідно, і все, що ваш організм переживає в минулому, може позначитися на вашому здоров'ї в настоящем.На сьогоднішній день причиною, що пояснює, чому ж все-таки сіпається око, є відсутність правильного режиму праці, а також відпочинку, божевільний ритм життя, величезна емоційна і фізична перевантаженість. Багато людей прагнуть зробити все швидше, постійно нервуючи і кудись поспішаючи, забуваючи геть про своє здоров'я. А в результаті страждають неврозами, депресіями, надмірної агресією, апатією і неврівноваженим психічним станом. І якщо все таки у вас початок смикатися повіку , то не полінуйтеся і сходіть до лікаря.
До непроизвольному сіпанню нижньої повіки (нервового тику) багато людей ставляться як до малоприємного, але безпечного явищу. Вони вважають, що тик виникає через втому очей, нервового перенапруження, стресів, а уникнути цього в наш час практично неможливо, особливо жителям великих міст. Значить, не варто турбуватися з цього приводу. Однак це не зовсім так.

Через яких захворювань може сіпатися повіка

Нижня повіка може сіпатися і через хвороби, тому необхідно з'ясувати причину, звернувшись до лікаря. До тику можуть привести різні захворювання нервової системи (неврози, депресії, панічні стани), атеросклероз судин, що живлять головний мозок, підвищений внутрішньочерепний тиск, травми голови. Причому зазначені нервові хвороби або травми голови могли бути за багато років до початку тика. Діагностувати захворювання можна тільки після ретельного обстеження організма.Бивают випадки, коли тик зачіпає не тільки область нижньої повіки, а й інші групи лицьових м'язів, і навіть область гортані, що може ускладнювати артикуляцію.
Сіпання століття також нерідко виникає після деяких інфекційних захворювань, наприклад, тонзиліту.
Причиною тика також можуть бути алергічні реакції. Адже поширені симптоми алергії - свербіж слизових оболонок, набряк очей і підвищена сльозоточивість. Це призводить до спазму очних і мімічних м'язів, через що і відбувається посмикування століття.

Причини виникнення нервового тику, що не відносяться до ряду хвороб

Крім різних хвороб до сіпанню нижньої повіки може привести цілий ряд причин. Наприклад, в «групі ризику» опиняються любителі кави, особливо міцного. Адже кофеїн - потужний збудник, який надає яскраво виражене дію на нервову систему.
Те ж саме відноситься і до міцних алкогольних напоїв, паління.
До тику може привести авітаміноз, а також недолік мікроелемента магнію. Тому необхідно вводити в свій раціон продукти, багаті магнієм. В їх перелік входять наступні продукти: хліб з висівками, буряк, горіхи, зелень (кріп, зелена цибуля), вишня, суниця, чорниця, арбуз.Распространенная причина нервового тику - перевтома, стреси, необхідність тривалий час напружувати очі - наприклад, працюючи перед монітором комп'ютера. Тут допоможе упорядкований режим дня, повноцінний відпочинок, аутотренінг. Можна приймати заспокійливі ліки, краще на рослинній основі, такі, як настойка пустирника, валеріани. Також слід всіляко уникати негативних емоцій, спілкування з неприємними людьми. А ось позитивні емоції абсолютно необхідні. Для вибору лікарського засобу необхідно звернутися до лікаря, займатися самолікуванням не варто, це загрожує небезпекою.