Як перетягнути салон.

Будь автолюбитель залежно від своїх фінансових можливостей може перетягнути салон автомобіля. Це можна зробити в спеціалізованому автосалоні, а можна і самостійно. Якщо ви зважилися перетягнути салон своїми руками, будуть потрібні деякі навички і знання.
Інструкція
1
На самому початку потрібно все підготувати. Виберіть приблизний стиль нового салону авто, а потім вже необхідно приступити до вибору матеріалу. Матеріал слід вибирати залежно від його застосування та місця в автомобілі. Можна використовувати і шкіру, і карпет. Оскільки матеріал дорогий, заздалегідь потрібно розрахувати його кількість, яка буде потрібно для перетяжки салону, щоб не переплатити.
2
Після того як матеріал куплений потрібно підготувати і салон. Треба поступово зняти матеріал в тих місцях, де передбачається перетягнути салон. Крім сидінь можна перетягувати і карти дверей, керма, ручника. Також можна перетягти важіль КПП з підлогою, а потім і стеля з передньою панеллю. У разі якщо в салоні є подушка безпеки, то можна і її перетягнути. Якщо таку роботу ви робите вперше, то почніть з найлегших деталей, так як це досить копітка робота. Приміром, перетяните пластик у важеля КПП, пороги і ручки на дверях. Після цього можна приступити до більш важким деталям: до перетяжки стелі, торпедо і козирків.
3
Матеріал, який був знятий в салоні, розпорюють по швах. Викрійки виготовляють за допомогою отриманого «лекала». Щоб правильно зшити кілька швів потрібно спеціальна швейна машина з голкою. У готових і зшитих викрійок не повинно бути перекосів і міхурів. А для того, щоб якісно зшити викрійки, потрібні деякі навички, особливо при шиття руками, тому що в противному випадку після установки в салоні буде видно всі погрішності виготовлених чохлів.
4
Тільки лише зміною матеріалу можна не обмежувати себе. Наприклад, можна змінити форму сидіння за допомогою поролонових вставок, таким чином, сидіння прийме іншу форму і, можливо, стане зручніше. Вам буде простіше робити перетяжку, якщо у вас будуть спеціальні інструменти, які вам у цьому допоможуть.
Перетяжка салону автомобіля шкірою або іншим матеріалом перетворює все внутрішнє оздоблення машини, а також збільшує задоволення від знаходження за кермом. Перетягнути салон можна самостійно, не доплачуючи за послугу професіоналам. І якщо все робити акуратно, перетяжка вийде цілком якісною.
Вам знадобиться
  • - очищений бензин або спеціальний обезжириватель;
  • - гумовий клей;
  • - флізелін;
  • - матеріал для перетяжки (в даному випадку шкіра);
  • - гелева ручка;
  • - якісна міцна нитка;
  • - спеціальні голки для шкіри;
  • - швейна машинка;
  • - гумовий валик.
Інструкція
1
Найскладніше в даному випадку - перетягти торпеду (так називають передню панель авто), тому з неї і треба починати роботу. Демонтуйте торпеду, дотримуючись максимальну обережність, оскільки при неправильному демонтажі ви можете легко обірвати проводи, заховані під кришкою панелі. Перш ніж приступати до цього кроку, незайвим буде проконсультуватися з фахівцями автосервісу, а ще краще - довірити їм демонтаж торпеди.
2
Знежирте панель очищеним бензином або спеціальним обезжиривателем, який можна дістати на будь-якому авторинку. Дайте поверхні підсохнути, потім зашкурити її грубозернистої наждачним папером. Пил, що залишилася, можна прибрати звичайною щіткою.
3
Розмітьте місця, де у вас будуть розташовуватися шви. Кількість швів на матеріалі для перетяжки залежить від кількості нерівностей і вигинів на торпеді. Будьте при розмітці дуже уважні, щоб матеріал ліг на поверхню панелі без всяких складок.
4
Зробіть викрійку з флізеліну, приклеївши (щоб зафіксувати на одному місці) його за допомогою гумового клею до панелі. Через флізелін буде чітко видно всі лінії розмітки, які ви нанесли раніше, що допоможе вам зробити флізеліновую викрійку. Потім розкладіть шкіру на столі, переконайтеся, що на ній немає дефектів, і приступайте до розкроюванні. Для цього раніше зроблену флізеліновую викрійку треба прикласти до шкіри, з якої ви виріжете шматок потрібної вам форми.
5
Пригладьте і притисніть готову викрійку до поверхні торпеди за допомогою праски і спеціальних важків, які купуються на авторинку. Гелевою ручкою нанесіть на матеріал кордону для обріза клаптів. Пам'ятайте про те, що треба залишати зайві 10 мм, адже при зшиванні шматків шкіри ви будете її підгинати.
6
Наріжте шкіру за допомогою гострих ножиць окремими клаптями, укладіть клапті на торпеду і переконайтеся в тому, що ви нічого зайвого не залишили і не обрізали.
7
Акуратно зшийте клапті, орієнтуючись на розмітку панелі. Нитка повинна бути міцною, щоб шви з часом не розповзалися, голки треба брати спеціальні, для зшивання шкіри. Ображати з вивороту зшитого чохла для панелі зайву підігнути шкіру, але будьте обережні, щоб не зачепити нитки.
8
Промажьте виворіт чохла клеєм, давши шару час вбратися в матеріал. Поверхня панелі також змастіть клеєм. Дочекайтеся, поки клей не підсохне трохи, після чого можна приклеювати шкіру на передню панель. Робіть це акуратно, без поспіху, щоб матеріал ліг рівно, відповідно з розміткою на торпеді. Після цього розгладьте поверхню наклеєного шкіряного чохла гумовим валиком і залиште на день для остаточного застигання клею. Аналогічним чином перетяните інші деталі авто.