Як порахувати коефіцієнт.

Коефіцієнти використовують для оцінки різних аспектів, а також для розрахунків. Коефіцієнти потрібні для коригування первинних значень, тому вважати коефіцієнти потрібно уважно і точно.
Вам знадобиться
  • - папір;
  • - ручка;
  • - олівець;
  • - калькулятор.
Інструкція
1
Визначте, в якій сфері знань використовується коефіцієнт, який вам потрібно порахувати. В рамках цієї науки знайдіть відповідну тему і формулу, по якій виробляється необхідний розрахунок. Беріть формулу тільки з достовірного джерела, наприклад, з підручника авторитетного фахівця в даній області або офіційного сайту академії наук. Навчальні посібники часто доповнюють, оновлюють і перевидають. Тому зверніть увагу, наскільки актуальна знайдена вами інформація, перевірте джерела.
2
Подивіться по формулі, які дані необхідні для знаходження коефіцієнта. Випишіть їх значення. Якщо у вас є не всі дані, розрахуйте відсутні складові формули за допомогою калькулятора, паперу і ручки. Для знаходження деяких даних вам потрібно буде спочатку знайти формули їх розрахунку. Може бути, щоб підставити дані в формулу, потрібно провести її не обчислювальні, а вимірювальні дії. Тоді вам знадобляться відповідні вимірювальні прилади. Для вимірювання використовуйте прилади відповідно до їх призначення та зафіксуйте отримані значення на папері.
3
Враховуйте наведені в знайдених джерелах рекомендації при розрахунку, щоб обчислення були якомога точніше. Наприклад, якщо потрібно взяти дані за певний період, що не варіюйте час самостійно. Дотримуйтеся правил, і ви мінімізуєте кількість помилок і рівень похибки.
4
Коли знайдені всі дані, які стоять у формулі, переходите безпосередньо до обчислення потрібного коефіцієнта за формулою. Використовуйте для цього калькулятор, ручку або олівець і папір. Підставте в формулу замість буквених позначень отримані дані і проведіть розрахунки. Порівняйте знайдене число з нормативами, якщо для вашого коефіцієнта є рекомендований значення або теоретично достатня.