Як врахувати витрати, якщо немає продажу.

Іноді буває, що в певному обліковому періоді на підприємстві немає продажів , а значить, немає і доходу, зате лише одні витрати. Хоча ні в податковому, ні в бухгалтерському законодавстві немає якихось приписів, які виявлятимуть особливості обліку витрат при відсутності доходів, все ж ця ситуація викликає чимало суперечок серед бухгалтерів.
Вам знадобиться
  • - «Декларація з податку на прибуток»;
  • - регістри бухгалтерського обліку.
Інструкція
1
Відображення в «Декларації з податку на прибуток» лише тільки витрат може привернути увагу з боку податкової, тому вас як бухгалтера організації викличуть на збиткову комісію, де зажадають пояснити виниклу ситуацію. Є ще один важливий момент, який слід усвідомити: збиткова діяльність організації протягом кількох років поспіль може стати причиною для проведення ретельних виїзних перевірок податковими органами. І навіть якщо витрати підприємства без отримання доходів від продажів відбивати лише тільки в бухгалтерських документах, а в податкових їх не фіксувати, все одно вам доведеться пояснити, чому по документації простежується така розбіжність . Тому своєю увагою податкова служба вас вже точно не обділить.
2
Щоб запобігти підвищений інтерес перевіряючих органів до організації, бухгалтером в якій ви є, перевірте, чи правильно відображені прямі витрати підприємства. Перелік найменувань прямих витрат визначається нормативним документом, затвердженим Мінфіном РФ, - «Облікової політикою організації». У регістрах бухгалтерського обліку прямі витрати компілюються на рахунку «Основне виробництво». У міру того як ваша організація буде отримувати дохід від продажів і виробленого товару, прямі витрати будуть списуватися як витрати поточного періоду. Виходить, що прямі витрати можуть враховуватися при розрахунку фінансового результату лише в тому випадку, коли є доходи.
3
Непрямі витрати відбивайте в тому звітному періоді, в якому вони виникли. Зверніть увагу: якщо своєчасно в бухгалтерських документах не відобразити понесені організацією непрямі витрати, вас і ваше підприємство можуть притягнути до відповідальності за порушення правил ведення бухгалтерського обліку. В податкових документах непрямі витрати (у разі якщо в організації немає продажів і доходів) відбивайте лише тоді, коли сума збитку більша. Якщо понесений підприємством збиток незначний, можете подати в податкову службу беззбиткову декларацію: це, повірте, збереже ваші нерви.
Зверніть увагу
Пам'ятайте: за грубе порушення правил ведення бухгалтерського обліку організацію можуть оштрафувати! Крім цього, оштрафують ще й керівника підприємства.
Корисна порада
Разом із збитковою податковою декларацією органам податкової служби обов'язково надайте пояснення, звідки взялися ці збитки і чому немає доходу від продажів.