Як зняти компаунд.

Компаунд являє собою термоактивній, Термопластична полімерну смолу, яка твердне в природних умовах, а також еластомерниє матеріали з наповнювачами. Він використовується як електроізоляційний матеріал.
Вам знадобиться
  • - термофен;
  • - зубочистка;
  • - пінцет.
Інструкція
1
Скористайтеся для зняття компаунда наступним інструментом: термофен, гостра голка, гостро заточена зубочистка, зроблена з твердої породи дерева, тонкий пінцет. Встановіть температуру фена близько 200 градусів, почніть нагрів компаунда по краю мікросхеми до тих пір, поки він не розм'якшиться (це можна перевірити за допомогою голки). Як тільки піде процес розм'якшення, цієї ж голкою спробуйте зняти компаунд, а точніше його верхній шар. Не поспішайте, щоб не пошкодити плату.
2
Зніміть залишок компаунда з плати, а також країв мікросхеми за допомогою зубочистки після того, як на поверхні плати залишиться тонкий шар. Далі після виконання цих дій у вас повинна залишитися мікросхема, очищена від компаунда.
3
Потім потрібно зняти мікросхему. Для цього встановіть температуру фена від 270 до 290 градусів і починайте нагрівання мікросхеми, поки не з'являться кулі припою. Нагрівайте її ще одну-півтори хвилини, далі спробуйте підняти один край схеми за допомогою пінцета. Зніміть її, далі виконайте зняття залишків компаунда з плати і мікросхеми аналогічно попереднім діям.
4
Виконайте видалення компаунда з мікросхеми іншим способом. Для цього закріпіть плату під мікроскопом, нагрійте її феном (220 градусів), приберіть компаунд по периметру схеми пінцетом. Зчистите все сміття за допомогою щітки. Далі по периметру укладіть флюс.
5
Нагрійте до 300 градусів, через півхвилини проколіть з торця компаунд під мікросхемою за допомогою пінцета. У ці отвори потрапить флюс, потихеньку підніміть мікросхему пінцетом і намотайте на нього плетінку. Приберіть олово, потім зменшіть температуру нагрівання до 200 градусів і можете прибрати компаунд.
6
Покладіть мікросхему в поглиблення, знову нагрійте до 300 градусів, коли відчуєте характерний запах компаунда, візьміть лопаточку і зчистіть його залишки з мікросхеми. Всі дії виконуйте гранично акуратно, щоб не пошкодити схему.