Як зобразити структуру.

Для графічного подання інформації часто використовуються структури. Вони найбільш виразно і наочно показують зв'язки між елементами структури, а також ієрархію між ними. Структури полегшують сприйняття даних і допомагають проводити їх аналіз.
Вам знадобиться
  • - аркуш паперу;
  • - олівець;
  • - лінійка;
  • - ручка або графічна комп'ютерна програма.
Інструкція
1
Визначте вид майбутньої структури залежно від того, як повинні розташовуватися елементи структури. Виберіть структуру з позначеним вузлом, або багаторівневу структуру , в основі якої знаходиться один елемент.
2
Проаналізуйте детальну інформацію про складові частини структури, виявите ті дані, які ви будете відображати в структурі.
3
Виробіть умовну класифікацію, на основі якої ви будете розміщувати і групувати елементи структури. Визначте, наприклад, за якою ознакою будуть створені зв'язку підпорядкування.
4
Вирішіть, як будуть розташовані елементи структури по відношенню один до одного: на рівновіддаленій відстані, впритул, або вони будуть частково накладатися один на одного.
5
Почніть побудова структури зверху. Розташовуйте рівнозначні елементи на одному рівні. Під ними повинні знаходитися елементи, що мають менш високе положення в ієрархії. Ви можете кілька згрупувати елементи, що мають спільну ознаку, або належать одному вищому елементу.
6
Допускається розміщення елементів структури в прямокутниках, овалах або інших геометричних фігурах. Дотримуйтесь співмірність при створенні елементів.
7
Стрілочками або прямими лініями позначте взаємини між елементами. Покажіть зв'язок між одним елементом більш високого рівня і перебувають під ним підлеглими елементами. Також намалюйте зв'язки між елементами, що знаходяться на одній горизонталі, якщо ці зв'язки між ними є.
8
Створіть характерні зв'язку, позначені, наприклад, пунктирною лінією, щоб показати особливі відносини між елементами.
9
Перевірте, чи можна відстежити за отриманою структурі ієрархію між елементами і бачити всі взаємовідносини між складовими частинами структури.