Як організувати офіс.

Від того, як ви організуєте офісний простір, залежатиме робота всієї вашої компанії. Іноді здається, що зовсім не важливо, хто де сидить і якої висоти перегородки між робочими місцями. Однак найчастіше це не так. Офіс як будинок: кожна дрібниця має значення.
Інструкція
1
З одного боку, офіс повинен бути затишним для тих, хто в ньому працює. Але не варто забувати, що офіс - це все ж не вітальня. Комфорт не повинен виключати мобільності й простоти, адже компанії не так уже й рідко переїжджають. Чудернацькі деталі і громіздка меблі тільки ускладнить ваш переїзд.
2
Робота в житті людини займає як мінімум третину часу. Тому важливо, щоб в офісі підтримувалися ідеальні фізичні умови для роботи: свіже повітря, комфортна температура, достатнє освітлення. Якщо ви знімаєте офіс класу А (тобто, самого дорогого класу), то, як правило, ці проблеми вже вирішені, адже в таких офісах завжди гарна система кондиціонування, освітлення та опалення. Якщо ваш офіс далекий від високого класу, то доведеться наблизити його до ідеалу купівлею і установкою кондиціонера, підтриманням температури на рівні + 19 + 25 С і достатньої вологості.
3
Те, як ви організуєте розподіл кабінетів між співробітниками, який простір відведете для переговорної, залежить насамперед від вашого бізнесу. Однак є кілька загальних правил для будь-якого офіса.Ресепшн добре розміщувати відразу навпроти дверей. Він буде як би "обличчям" офісу для клієнтів і здобувачів. Лівіше або правіше від ресепшна можна організувати переговорну, щоб не вести клієнта або здобувача через весь офіс для переговорів і не заважати іншим співробітникам. Крім того, клієнтам зовсім не обов'язково знати, як організований ваш офіс.
4
Точно так же лівіше або правіше від ресепшна (залежно від того, де у вас буде переговорна) варто встановити двері, що ведуть у власне офісне приміщення. Воно може за вашим бажанням бути розділеним на багато невеликих кабінетів або ж залишатися відкритим простором (open space) з невеликими перегородками між робочими місцями. У ключового персоналу компанії в будь-якому випадку повинні бути особисті кабінети, тоді як молодший персонал і персонал середньої ланки може перебувати у відкритому просторі або в загальних кабінетах (наприклад, кожен відділ компанії може сидіти в окремому кабінеті). Як показує досвід, більшість компаній воліють офіси з окремими кабінетами на 4-7 чоловік, ніж з великим простором, розділеним перегородками. Основна проблема другого варіанта - шум. Крім того, психологічно не всім зручно працювати в відкритому просторі, розділеному перегородками, співробітникам може не вистачати відособленості.
5
В офісі добре мати невелику кухню, в якій будуть стояти кулер, кавоварка і мікрохвильова піч. Досить багато хто воліє обідати в офісі, приносячи їжу з дому. Оптимальна кількість санвузлів залежить від кількості персоналу. В середньому на сім чоловік повинен бути один санвузол.