Як налаштувати proxy сервер.

Зазвичай сервери проксі створюються для отримання доступу до окремих ресурсів, використовуючи уявний IP-адресу. Далеко не кожен знає про те, що функції proxу сервера може виконувати звичайний стаціонарний комп'ютер і навіть ноутбук.
Вам знадобиться
  • - мережевий концентратор;
  • - мережеві кабелі.
Інструкція
1
Якщо у вас з'явилася необхідність підключити кілька домашніх комп'ютерів до інтернету, то є два варіанти вирішення цього завдання. Ви можете укласти кілька договорів з провайдером або створити власну локальну мережу. Практика показує, що другий метод вимагає менших фінансових витрат. Придбайте мережевий концентратор (свіч) і мережеву карту. Якщо ви плануєте використовувати в якості проксі-сервера мобільний комп'ютер, то вам знадобиться адаптер USB-LAN.
2
Виберіть ПК, який буде виконувати функції проксі-сервера. Підключіть до нього придбану мережеву карту (адаптер). Тепер за допомогою кручений пари підключіть до цієї карті мережевий концентратор. Аналогічним чином виконайте з'єднання цього пристрою з іншими комп'ютерами і ноутбуками.
3
Додайте всі вищевказані пристрої. Зверніть увагу на той факт, що концентратор повинен бути підключений до електромережі. Відкрийте список активних мережевих з'єднань на комп'ютері, який необхідно налаштувати як проксі-сервер. Клікніть правою кнопкою миші по іконці з'єднання з концентратором. Виберіть пункт «Властивості» і перейдіть в меню налаштувань протоколу TCP/IP.
4
Активуйте пункт «Використовувати наступний IP-адреса» і введіть його значення. Краще використовувати IP 192.168.0.1, якщо він не буде конфліктувати з іншими пристроями. Інші поля цього меню можна не заповнювати. Перейдіть до властивостей підключення до інтернету. Відкрийте вкладку «Доступ» і знайдіть пункт, який відповідає за дозвіл використання цього підключення іншими користувачами. Встановіть галочку поруч з цим пунктом і збережіть зміни.
5
Відкрийте настройки протоколу TCP/IP на інших ПК. Заповніть поля «Основний шлюз» і «Бажаний сервер DNS», прописавши в них IP-адресу proxy-сервера (першого комп'ютера). Задайте статичні IP-адреси для всіх ваших комп'ютерів. Ваша мережа з proxy сервером готова.