Як перевірити блок живлення atx.

Сучасні блоки харчування є досить складними пристроями, що володіють безліччю електричних, шумових, масогабаритних і теплових характеристик. Блоки харчування стандарту ATX представляють собою імпульсні перетворювачі з різними способами схемних рішень і єдиним принципом роботи. Для перевірки їх працездатності необхідно приготувати спеціальне тестове обладнання.
Вам знадобиться
  • - тестер;
  • - осцилограф.
Інструкція
1
Озбройтеся електричною схемою блоку харчування ATX. Вона може бути в інструкції, яка продавалася разом з пристроєм. Якщо такої немає, то можна знайти дану схему в інтернеті на спеціалізованих сайтах. Наприклад, можна скористатися інформацією на сайті http://bp.xsp.ru/circuit.php.
2
Почніть з перевірки високовольтної частини блоку харчування ATX, до якої належать: запобіжник, котушки, захисний терморезистор, електроліти високої напруги, діодний міст, первинна обмотка трансформатора, силові транзистори, елементи управління в базовій ланцюга силових транзисторів. Перевірте дані елементи тестером на обрив і закорачивание. Якщо виявите неполадки, то замініть все неробочі деталі блоку харчування.
3
Розпочніть безпечної перевірці силової частини блоку. Її необхідно проводити тільки після того, як будуть замінені вищеперелічені неробочі елементи. Для цього етапу тестування знадобиться трансформатор з вторинною обмоткою на 36В. Підключіть його до блоку харчування так, щоб на виході діодного моста була напруга 50-52В. Перевірте напругу на кожному електроліті і між колектором і емітером, яке має бути наполовину менше від 50-52В.
4
Продзвоните джерела чергового харчування блоку стандарту ATX. Перевірте транзистори і діодні мости на предмет закорочування і обриву.
5
Візьміть стабілізований блок харчування на 12В і підключіть до блоку харчування ATX, щоб перевірити схему управління. Зніміть показання осциллограмм на відповідних висновках.
6
Перевірте вихідна напруга блоку харчування ATX. Необхідно виявити наявність нестабільності напруги при динамічному навантаженні, власні пульсації пристрої та інші характеристики. Для полегшення цього завдання можна підключити блок до робочої системної платі.