Як навчитися грати на трубі.

Грати на трубі аж ніяк не просто, це заняття вимагає значних зусиль, навику і хорошої координації рухів. Якщо ви вирішили навчитися, зверніться до професіонала, який «поставить» вам руку і навчить правильно працювати з інструментом.
Інструкція
1
При навчанні грі на трубі спочатку проводиться постановка мови та губ - спочатку тільки на мундштуці, без інструменту. Правильною позицією губ, на думку більшості трубачів, є та, в якій учень немов вимовляє склад «дім» - так губи наполовину стиснуті до центру рота і знаходяться в правильній позиції. Рот не слід ні розтягувати, немов в усмішці, ні надмірно звужувати. Заняття на інструменті починаються тільки після відпрацювання правильного відтворення звуку на мундштуці.
2
Навчіться правильному диханню на прикладі певних вправ - як без мундштука, так і з ним. Для гри на трубі потрібно вироблення особливого типу глибокого дихання, в якому легені повинні якомога довше перебувати в стані вдиху з напруженим черевним пресом.
3
Після спробуйте з'єднати всі отримані навички разом: правильне положення і роботу губ і язика, глибоке дихання. Все це необхідно для вилучення глибокого звуку.
4
Подивіться, як правильно тримати інструмент, поставте руку в робоче положення і потренируйтесь натискати клавіші в заданій нотної послідовності. Зверніть увагу на те, як варто ваш учитель - музиканти тримаються прямо, трохи подавши корпус вперед. Педагог, звичайно, буде поправляти вашу спину, але і ви стежите за поставою.
5
Отримуючи з інструменту перші звуки, вам буде досить складно поєднувати позицію губ, язика, положення рук і правильне дихання - це вимагає певної кількості тренувань. Будьте наполегливі та терпеліви.Когда основні навички гри освоєні, наступне навчання зводиться до 4 основних напрямках: закріпленню правильного положення тіла при грі, роботі над отриманням красивого звуку, поліпшенню прийомів гри, художньої грі на інструменті.
6
В подальшу постійну роботу починається трубача входить розучування гам - звуків по порядку, різних інтервалів звуків, робота над етюдами - спеціальними творами, спрямованими на розвиток техніки гри.