Як збільшити потужність турбіни.

З появою автомобіля однією з головних проблем стало збільшення потужності двигуна. Як відомо, на це впливає кількість палива, що спалюється протягом робочого циклу, що, в свою чергу, залежить від кількості надходить в камеру згоряння повітря для утворення паливно-повітряної суміші.
Інструкція
1
Збільшення розмірів камери згоряння в кінцевому підсумку призведе до збільшення потужності, але й одночасно до збільшення витрати палива і розміру двигуна. Революційну ідею в справі збільшення потужності двигуна висунув ще в 1885 році засновник майбутньої автомобільної імперії Готліб Вільгельм Даймлер, що запропонував подавати в циліндри повітря під тиском за допомогою компресора, що працює від вала двигуна. Його ідея була підхоплена і вдосконалена Альфредом Бюхи - швейцарським інженером, який запатентував пристрій для нагнітання повітря, що працює від вихлопних газів, що лягло в основу створення всіх сучасних систем турбонаддува.
2
Турбонагнітач складається з двох частин - ротора і компресора. Ротор приводиться в рух від вихлопних газів і через загальний вал запускає компресор, що стискає повітря і подає його в камеру згоряння. Щоб збільшити кількість повітря, що надходить в циліндри, його необхідно додатково охолодити, оскільки в охолодженому стані його легше стискати. Для цього використовуйте інтеркулер або проміжний охолоджувач, що представляє собою радіатор, змонтований в повітроводі між компресором і циліндрами. У момент проходження через радіатор розігріте повітря віддає своє тепло в атмосферу, а холодний і більш щільний надходить в циліндри в більшій кількості. Більшій кількості вихлопних газів, що потрапляють в турбіну, відповідає більша швидкість її обертання і, природно, більший об'єм повітря, що поступає в циліндри, що збільшує потужність двигуна. Ефективність такої схеми підтверджується тим, що для роботи наддуву потрібно всього 1.5% всієї енергії двигуна.
3
Останнім часом на автомобілях стали використовувати схему з послідовним наддувом, при якій на малих обертах запускається невеличкий малоінерційний турбокомпресор, а вже на високих оборотах включається в роботу другий, більш потужний турбокомпресор. Така схема дозволяє уникнути ефекту турбоями.