Як прикрасити новорічний стіл серветками.

Новорічний стіл повинен бути не тільки смачним і рясним, але і красивим. Тому потрібно подбати про всі дрібниці, адже саме вони можуть задати тон святкової вечері. Спробуйте прикрасити стіл серветками. Навіть якщо в звичайному житті ви ними не користуєтеся, для свята варто зробити виняток.
Інструкція
1
Продумуючи дизайн стіл а, врахуйте колір скатертини і посуду, різнобарвності страв і пляшок. Не варто робити стіл занадто строкатим. Виберіть однотонний текстиль, смужки та квіточки - прикмета буденного обіду, для свята вони недостатньо парадні. Найкраще придбати серветки з полотна - вони практичні, довговічні, не мнуться і виглядають дуже стильно. Якщо підходящих серветок в магазинах не знайшлося, зшийте їх самі.
2
Виберіть колір серветок. На стіл е, сервірованому білої посудом, дуже ошатно виглядають червоний, блакитний, зелений відтінки. У вас гарний сервіз, розписаний квітами? Підберіть серветки в тон узорам - рожеві, бежеві, кремові або золотисті. На яскравих тарілках будуть ефектно виглядати серветки гармонують квітів. З синьої посудом красиво поєднується блакитне полотно, до помаранчевих підійде світло-жовте. Якщо стіл прикрашений композицією із квітів і ялинових гілок, підберіть серветки в тон, створивши єдиний ансамбль. Завжди красиві і класичні білосніжні серветки. Для парадного вечері в офіційному стилі їх можна накрахмалить і скласти простим конусом.
3
У святковий новорічний вечір серветки можна прикрасити додатковим декором. Згорніть їх у рулони і перев'яжіть яскравою шовковою стрічкою, зав'язаною бантиком. Або спробуйте кумедні кільця для серветок, зроблені з дитячих гумок для волосся. Виберіть гумки в новорічному стилі, з фігурками сніговиків, ялинковими кулями, сніжинками. Такі кільця стануть невеликими святковими сувенірами для гостей.
4
Спробуйте скласти фігури з серветок. Одна з найпростіших і ефектних - віяло. Зберіть полотно рівною гармошкою по частковій нитки. Складіть гармошку навпіл і щільно стисніть місце згину, фіксуючи його. Акуратно встановіть серветку на закусочну тарілку, акуратно розправивши віяло.
5
Ще один нескладний варіант - конус із серветки. Складіть полотно вчетверо і пропрасуйте його. Розкладіть серветку на рівній поверхні і розгорніть її так, щоб вона була згорнута навпіл. Візьміть полотно за краї і подверніте їх всередину, формуючи похилий конус. Встановіть вийшла фігуру на тарілку і прикрасьте її букетиком з ялинових гілочок і дрібних кущових троянд.
Новорічний стіл повинен бути ошатним і незвичайним. Однак для його сервірування не обов'язково купувати дорогі сервізи, марочний кришталь і повний набір срібних приладів. Декорувати стіл можна за допомогою досить доступних засобів. Зробіть ставку на текстиль - скатертини та серветки. Вони моментально перетворять навіть саму скромну сервіровку. Потрібно лише витратити трохи часу і фантазії.
Інструкція
1
Запозичте ідею у рестораторів - накрийте відразу відразу двома скатертинами. Нижня повинна бути довшою, а верхня може бути короткою, у формі квадрата або прямокутника. Накрийте нею стіл так, щоб вона утворила ромб. Дуже ефектно виглядають скатертини контрастних тонів, наприклад, червона і біла, кремова і коричнева, синя і блакитна. Підбираючи відтінки, подумайте, як вони будуть поєднуватися з посудом.
2
Тепер прийшов час декорувати стіл. Святкова сервіровка вимагає красивих полотняних серветок. Під час трапези їх покладено класти на коліна для запобігання одягу від плям. Підберіть серветки в тон однієї з скатертин або виберіть третій гармонує тон. Наприклад, стіл, застелений довгою блакитною і короткою синьою скатертинами, дуже прикрасять білосніжні серветки. А зі скатертинами бежево-коричневої гами будуть відмінно виглядати золотисті тони.
3
Якщо ваші серветки здаються вам недостатньо ошатними, їх можна прикрасити. Нанесіть на куточки малюнок фарбами для тканини. Перед тим, як розписувати полотно, потренуйтеся на папері. Не обов'язково прикрашати все серветки однаково - зробіть на кожній індивідуальний візерунок, використовуючи один тон фарби. Дуже ефектно на святковому столі виглядає золото і срібло. Готову серветку пропрасуйте гарячою праскою - після цього її можна буде прати.
4
Не менш ефектна прикраса для серветок - мереживо. Виберіть не дуже широку мереживну стрічку і пристрочите її до країв полотна. Такі серветки в романтичному стилі дуже прикрасять стіл. Складіть їх трикутником, помістіть на тарілку і доповніть маленьким квіткою хризантеми.
5
Домашні трапези не мають на увазі вигадливих фігур на тарілках, однак для новорічної ночі можна зробити виняток. Згорніть серветку у вигляді квітки, конуса або віяла і прикрасьте з гілочками ялини або маленькими бантиками.
6
Можна вчинити по-іншому. Згорніть серветку в рулон і обв'яжіть її декоративним шнуром. До нього прикріпіть іменну картку гостя. Укладіть рулончики на тарілку або поруч з нею. Такий варіант зручний при великій кількості запрошених - за іменними картками кожен гість легко знайде своє місце за столом.
7
Не забудьте поставити на стіл і паперові серветки - вони стануть у нагоді під час трапези. Помістіть їх в спеціальні стаканчики. Не варто вибирати паперові квадратики з яскравими аляпуватими малюнками - залиште їх для дитячих свят. Дорослий вечерю увазі прості білі паперові серветки з тисненням.