Як зібрати двигун Стірлінга. Як зробити Паравіт двигун.

Двигун Стірлінга є однією з альтернатив паровий машині. Свого часу він не отримав широкого розповсюдження через невисоку надійності і недостатній ефективності. Але вже в наші дні цей оригінальний двигун знайшов застосування в холодильних установках і навіть у складі електростанцій при роботі в космосі. Зібрати діючу модель двигуна Стірлінга можна і своїми руками.
Вам знадобиться
  • - лист жерсті;
  • - латунна або мідна трубка;
  • - паяльник;
  • - припой;
  • - флюс.
Інструкція
1
Виготовте з листа жерсті два циліндра і топку. Розміри заготовок зробіть, виходячи зі своїх переваг і необхідних розмірів усього виробу. В нашому випадку ширина розгортки циліндра становить 225 мм. Із зовнішнього боку одного з циліндрів припаяйте вушка з внутрішнім діаметром близько 4 мм (вони буду грати роль підшипників).
2
Виготовте водяну камеру. Виріжте з жерсті два гуртка по діаметру получившегося циліндра. В центрі гуртків виконайте отвори для трубки. Довжина трубки повинна складати близько 30 мм, а внутрішній діаметр - 3 мм. Закріпіть трубку за допомогою пайки всередині циліндра. При цьому дотримуйте акуратність, щоб камера вийшла герметичній (вода не повинна проходити через стінки водяної камери).
3
З легкого дерев'яного циліндра зберіть витіснювач, щоб діаметр його був трохи менше діаметра циліндра. Висоту витіснювача підберіть досвідченим шляхом. З спиці зробіть шток. Обейте з двох сторін дерев'яний циліндр кружечками з жерсті.
4
Проробіть в центрі циліндрика отвір по діаметру штока і з натягом вставте його в шток. Останній повинен ходити по трубці камери вільно, без значного тертя. У верхній частині штока висвердлите отвір для шатуна.
5
З обрізка мідної трубки виготовте маленький циліндр довжиною 40 мм і діаметром 20 мм. Знизу запаяти цей циліндр кружком з латуні. Просвердлите в готовому циліндрі отвір для сполучення з першим (більшим) циліндром.
6
Особливу увагу приділіть поршню, від якості якого залежить робота моделі двигуна. Бажано виточити його на токарному верстаті. У верхній частині поршня на шарнірі зміцните шток.
7
Зберіть всі елементи двигуна в єдине ціле. У великій циліндр вставте поршень, підігнавши його за розмірами. Впаяти в циліндри трубку для повідомлення їх один з одним. Зберіть кривошипно-шатунний механізм. Дно циліндра запаяти. Корпус двигуна визначте на топку і прикріпіть пайкою. Резервуаром для охолодження служитиме жерстяна банка. Закріпіть резервуар поблизу від двигуна на дерев'яній підставці.