Навіщо потрібно реле. навіщо ставити електромагнітне реле.

Разом з вимикачами і перемикачами, що приводяться в дію зусиллям руки, в радіоелектроніці широко застосовуються електромагнітні реле . Реле являє собою пристрій, який автоматично комутує електричні ланцюги по сигналу із зовнішнього середовища.
Іншими словами реле являє собою пристрій, який необхідно для здійснення стрибкоподібних змін стану електричного кола в результаті заданих вхідних впливів. Спочатку термін « реле » був застосований до електромагнітних реле , які використовувалися в цілях посилення електричних телеграфних сигналів, ослаблених в протяжних лініях передач до значень, необхідних для роботи телеграфних аппаратов.Електромагнітное реле складається з електромагніту і однієї або декількох контактних груп, які управляються приводним механізмом, пов'язаним з якорем електромагніту. Принцип роботи реле заснований на дії електромагнітних сил, що виникають в металевому сердечнику при проходженні струму по витків його котушки. Над сердечником електромагніта знаходиться рухливий якір (пластина) з контактами, навпроти яких розташовані нерухомі контакти.Ізначально якір утримується пружиною. При виникненні напруги електромагніт притягує якір і замикає або розмикає контакти. Після того як зовнішній сигнал припиняє свою дію, контакти повертаються в початкове положення, тобто у контактів реле два робочих положення - замкнуте і разомкнутое.Електромагнітное реле - це універсальний комутатор аналогових і імпульсних сигналів. Воно виконує ряд найважливіших функцій. Реле є гальванічною розв'язкою між ланцюгом управління і ланцюгом навантаження. Завдяки реле керуючий сигнал розмножується на кілька вихідних сигналів, даний пристрій дозволяє підсилити потужність керуючого сигналу. Реле дає можливість незалежно керувати кількома вихідними ланцюгами з різними рівнями струму і напруги, розділяти ланцюга з різними рівнями робочих струмів і напруг, а також кола постійного і змінного струму. Завдяки електромагнітному реле можливе перетворення і нормування рівнів електричних сигналів.
Електромагнітне реле є одним з найстаріших електричних компонентів. За роки існування електротехніки винахідниками різних країн світу було розроблено безліч його різновидів. Навіть сьогодні ці класичні електромеханічні комутатори мирно співіснують з електронними.
Будь реле призначене для здійснення одночасно двох операцій: управління потужної навантаженням за допомогою малопотужного сигналу, а також гальванічної розв'язки управляючої ланцюга від керованою. Класичне електромагнітне реле з контактами, що знаходяться в повітрі, і сьогодні є досить поширеним. Воно складається з електромагніту, спеціального механізму, а також однієї або декількох контактних груп. Ці групи можуть бути нормально роз'єднаними, нормально замкнутими, а також перемикачів. Якщо застосувати електромагніт особливої конструкції, можливо зробити прилад, що спрацьовує немає від постійного, а від змінного напряженія.Но такий коммутирующий прилад володіє не дуже високою чутливістю. Набагато чутливіші так зване поляризоване реле . Воно, по-перше, здатне визначати полярність поданого на котушку напруги, а по-друге, спрацьовує при дуже малому струмі. Ще чутливіші магнітоелектричний реле , що працює за тим же принципом, що і магнітоелектричний гальванометр. У ньому є постійний магніт, який нерухомий, а щодо нього переміщається легка котушка без сердечника. Ще один різновид реле - дистанційний перемикач, який здатний запам'ятовувати стан після зняття керуючого впливу, аналогічно електронного триггеру. Втім, для запам'ятовування інформації може бути використано і звичайне реле , якщо перевести його в режим так званої самоблокіровкі.У звичайного реле при частих перемиканнях механізм зношується, а контакти обгорають. Там, де необхідно включати і вимикати навантаження кожні кілька секунд, а то й частіше, вигідно використовувати герконовиє реле . В основі такого приладу лежить геркон. У його скляному балоні розташовані сталеві контакти, які під впливом магнітного поля притягуються один до другу.Реле струму, на відміну від реле напруги, включаються в ланцюг не паралельно, а послідовно. Якщо реле напруги можна порівняти з вольтметром, то реле струму - з амперметром. До винаходу напівпровідникових випрямлячів, розрахованих на великі струми, широко застосовувалися так звані реле зворотного струму. Такий прилад запобігає розряд акумулятора через генератор, коли останній вимкнений. У наші дні так звані пристрої захисного відключення (УЗО) також являють собою реле струму, але спеціальні - діфференціальние.Еслі обмотка реле харчується постійною напругою, причому, завжди однієї полярності, паралельно їй у зворотній полярності нерідко включають діод. Він дозволяє захистити напівпровідникові елементи, комутуючі обмотку, від напруги самоіндукції.