Як доглядати за орієнтальної кішкою.

Орієнтальні кішки - найвитонченіші і витончені представники сімейства котячих. Тварини цієї породи дуже відкриті, довірливі, товариські і цікаві. Щоб підтримувати їх активність, рухливість і граціозність, за орієнтальними кішками важливо правильно доглядати.
Інструкція
1
Вибирайте для годування орієнтальної кішки тільки високоякісний збалансований корм. Миска для їжі повинна бути виготовлена з нетоксичних матеріалів. Не забудьте поставити поруч другу миску для води.
2
Варто обзавестися когтеточку, яка врятує вашу меблі, штори і шпалери від чіпких пазурів орієнтальної кішки. Особливо люблять тварини цієї породи лазити по вертикальних поверхнях. Щоб доставити своєму улюбленцю таке задоволення, спорудити для нього «котяче дерево». Для цього візьміть будь-яку стійку, обмотайте її товстою мотузкою і прибийте до неї невеликі дерев'яні полички.
3
Коротка шерсть орієнтальних кішок не вимагає особливо ретельного догляду. Але все ж час від часу видаляйте омертвілі волоски за допомогою спеціальної гумової рукавички з пухирцями або щітки з короткою натуральною щетиною.
4
Важливе значення для кішок орієнтальної породи мають вуха. Чистку вух Орієнтал слід проводити частіше, ніж чистку вух інших порід кішок, а саме 2 рази на тиждень. Якщо ви помітили, що ваш гладкошерстий улюбленець трясе вухами, значить в них утворилася сірчана пробка, яку потрібно терміново видалити. Така поведінка, а також коричневий наліт у вухах можуть вказувати і на появу у Орієнтал вушних кліщів. Для чистки вух цих граціозних тварин знадобляться звичайні ватяні палички, противоклещевой розчин або рідкий парафін.
5
У здорових орієнтальних кішок чисті блискучі очі. Виділення з них можуть свідчити про наявність у тварини респіраторної інфекції. В цьому випадку допомогти вихованцеві зможе тільки ветеринар. Якщо у Орієнтал забиті слізні протоки, що скачуються по щоках тваринного сльози будуть залишати після себе вицвілі смужки від очей до носа. Ретельно витирайте ці смужки і самі очі вихованця ватяним тампоном, змоченим в теплій кип'яченій воді або міцної чайної заварки.
6
Оберігайте короткошерстну орієнтальну кішку від холоду і протягів.