Як зробити малюнок ока людини.

Малюнок очей людини - особливе випробування в «кар'єрі» художника-початківця. Адже важливо не тільки дотриматися пропорції при побудові, за допомогою кольору передати характер і думка. Труднощі в тому, що при створенні кожного нового портрета цей шлях доводиться проходити знову - надто вже індивідуальні очі , щоб виробити єдині правила по їх малювання.
Інструкція
1
Зробіть начерк олівцем малюнка. Намітьте контури особи і розташування носа і губ. Визначте рівень, на якому знаходяться очі , і їх розмір. Розділіть голову вертикальною віссю. Відзначте на ній три рівних відрізка. Другий з них розділіть навпіл і продовжите горизонтальну вісь на всю ширину особи - очі будуть перебувати на ній.
2
Короткими зарубками обмежте довжину кожного очі - вона в 4,5 рази менше ширини обличчя. Відстань між очі ми зробіть рівним довжині очі . Оскільки особа людини несиметрично і спотворено мімічно, форму кожного очі створюйте індивідуально. Праве око людини на фотографії примружені, його висота дорівнює половині довжини.
3
Намалюйте круглу райдужку, злегка прикриту верхнім століттям. Діаметр зіниці в 2 рази менше. Уточніть форму очі . Від зовнішнього куточка до центру нижню повіку дугоподібне, ближче до внутрішнього куточка воно витягується в пряму лінію. Вигин верхньої повіки зробіть більш плавним.
4
Намалюйте ліве око. Він розкритий в 0,5 рази ширше, ніж правий. Оскільки чоловік дивиться, злегка нахиливши голову вперед, райдужку на малюнку сместите трохи вгору. Вона прикрита верхнім століттям і не стосується нижнього.
5
Розфарбуйте малюнок аквареллю. Враховуйте особливості висвітлення особи - завдяки йому відтінки очей будуть відрізнятися. Права сторона освітлена сильніше, тому око виглядає більш світлим. Змішайте в палітрі блакитний і сірий кольори, розбавте результат до отримання дуже світлого, напівпрозорого тону. Нанесіть його на всю поверхню райдужної оболонки, потім змішайте такий же, але трохи темніше для лівої половини цього ж очі . Додайте в колір трохи світло-зеленого і тонким пензликом торкніться правого боку райдужки у нижній її межі. Додайте коричнево-зеленуватий ободок по зовнішньому колу. Навколо зіниці нанесіть суміш сірого і теплого коричневого. Зверніть увагу на те, що ця смуга розходиться від центру очі «променями». Сумішшю чорного та коричневого зафарбуйте зіницю, залишивши відблиск. Коли перший шар кольору висохне, затонуйте відблиск світло-сірим.
6
Ліве око знаходиться в тіні, тому розфарбовувати його потрібно більш холодними і насиченими відтінками. Форма малюнка і основні кольори використовуйте ті самі. Тільки збільшуйте в суміші фарб кількість синього і скорочуйте присутність зеленого. Блик на цьому оці більш чіткий.
7
Білки очей, всупереч назві, не можна залишити білими. У зовнішніх куточків зробіть їх сіро-вохряного, а у внутрішніх - з додаванням тілесного. Навколо райдужки використовуйте світло-блакитний відтінок. Розподіл теплих і холодних кольорів на цьому етапі малюнка таке ж, як і при розфарбовуванні райдужки очей.