Як вивчити грамоту.

Навчанням дитини грамоті слід займатися ще до школи. Підготовленому малюкові буде набагато легше впоратися з лавиною інформації за шкільною партою, якщо мінімальні основи освіти вже будуть звичними і вивченими.
Вам знадобиться
  • - канцелярське приладдя;
  • - підручники.
Інструкція
1
Підберіть підходящу методику. На даний момент у світі дитячої педагогіки вже створено кілька дієвих програм для дошкільнят. Більш того, основна їх маса заснована на рекомендаціях творців починати навчання мало не з пелюшок. Їх різновидів безліч: методика Монтессорі, Нікітіних, Сесіль Лупан і багато інших.
2
Створіть розклад ваших занять з дитиною на кожен день. Включіть в нього два - три досліджуваних предмета, що не схожих між собою. Наприклад, якщо на понеділок ви призначили вивчення алфавіту, то наступним у цей день призначте заняття малюванням.
3
Слідкуйте за виконанням завдання дитиною. Ви можете допомогти малюкові впоратися із завданням, але ні в якому разі не робіть роботу замість нього. Переконайте малюка виконувати завдання до кінця, таким чином, у нього буде складатися вірне уявлення про відповідальність.
4
Включіть в загальну програму навчання предмети, які будуть цікаві дошкільнику. Наприклад, такі предмети, як ознайомлення з навколишнім світом, музичні заняття і фізичне виховання.
5
Врахуйте вік малюка. Чим молодша дитина, тим коротше повинна бути тривалість кожного заняття.
6
Під час освоєння точних наук, таких як математика, вивчення цифр і рахунки, вивчення літер, проводите аналогії, щоб дитині було легше запам'ятати пройдений матеріал. Наприклад, зверніть увагу свого учня на те, що цифра «2» - схожа на лебедя, а буква «ж» - на жука, таким чином, розвивається асоціативне мислення малюка і прискорюється весь процес навчання.
Зверніть увагу
Ніколи не застосовуйте покарань під час занять. Це може викликати антипатію до всього процесу навчання.
Корисна порада
Регулюйте тривалість занять залежно від настрою дитини.
Коли починаєш вчитися музиці, освоюєш одне з перших напрямів навчання - нотну грамоту. Без освоєння нотної грамоти дуже складно просуватися далі, тому важливо засвоїти її на перших етапах і не пропускати незрозумілі моменти - потім буде складно надолужити згаяне.
Вам знадобиться
  • - самовчителі;
  • - доступ до інтернету.
Інструкція
1
Перед тим як вчити нотну грамоту, визначитеся, на якому інструменті ви будете згодом грати. Це іноді критично при виборі самовчителя, так як в самовчителі для гри на фортепіано нотна грамота буде пояснена з класичної точки зору сольфеджіо, а в самовчителі для баяна, наприклад, згодом буде врахована специфіка цього інструменту.
2
Потім ви можете подивитися в інтернеті, який саме самовчитель для вас підійде краще - достатньо тільки прочитати відгуки про них. Потім можна купити самовчитель і приступати до навчання.
3
в самовчителі можуть даватися завдання, -виконуємо їх послідовно, чи не забігаючи вперед. Всі теми взаємопов'язані між собою, тому не поспішайте освоїти матеріал швидше, ніж це задумано програмою.
4
Якщо у вас виникли питання, зверніться до тих друзям або знайомим, у кого є музична освіта. Якщо питання нескладний, вони вам допоможуть. Якщо ж вам складно сприйняти їх пояснення, знайдіть професійного викладача музики.
5
Також можна навчатися нотній грамоті онлайн. Для цього потрібно знайти викладача в інтернеті, домовитися з ним про дистанційних уроках і вчити разом з ним нотну грамоту.
6
Але найкраще з самого початку знайти викладача для особистий занять. Особливо добре це роблять викладачі музичних шкіл. Навчання нотній грамоті є їхньою професією, і вони найбільш зацікавлені в приватних уроках через не особливо високих зарплат в муніципальних закладах. Також важливим фактором є ваша зацікавленість як учня. Коли викладач бачить, що вам цікаво займатися, він викладається "на повну котушку", і знання ви отримаєте в повному обсязі і набагато швидше, ніж якби ви освоювали грамоту самостійно.
Корисна порада
Не соромтеся того, що ви, можливо, починаєте навчання нотній грамоті, будучи далеко не в шкільному віці. Найголовніше - це ваше бажання навчитися чомусь новому.