Як зшити дитячий будиночок.

Кожній дитині, навіть якщо у нього є своя окрема кімната, хочеться мати особливе затишне містечко, маленьке «гніздечко», де можна ненадовго сховатися від великого і шумного світу, пограти, почитати або посекретничати з кращим другом. Тому всі діти будують собі імпровізовані «курені» і « будиночки ». При бажанні вони можуть легко трансформуватися в підводний човен, вантажівку або ракету - це вже як підкаже фантазія. Мама-рукодільниця зробить своєму малюкові неоціненний подарунок, якщо пошиє для нього такий «спеціальний» будиночок.
Вам знадобиться
  • - шматок поролону для підстави і задника шириною 5 см;
  • - шматок поролону для стінок шириною 3 см;
  • - бавовняна тканина типу бязі або х/б трикотаж;
  • - товста дріт;
  • - тесьма- «липучка» (стрічка «велкро»);
  • - швейні приналежності;
  • - матеріали для прикраси (тасьма, клапті яскравої тканини, ґудзики, аплікації і т.д.).
Інструкція
1
З товстого поролону шириною 5 см виріжте прямокутник або квадрат для підстави («статі») будиночка такого розміру, який вам необхідний. Для малюка-двухлетки внутрішнього простору будиночка приблизно 80х100 см цілком достатньо. Однак виходите з ваших індивідуальних потреб і можливостей.
2
Виріжте з поролону шириною 3 см верхню деталь будиночка - прямокутник, одна сторона якого дорівнює довжині бічної сторони підстави, а друга - приблизно в два рази довше тієї сторони підстави, де буде вхід в будиночок, тобто, фронтальної. У розглянутому випадку (при ширині входу 80 см) довга сторона верхньої деталі будиночка дорівнює 170 см.
3
З бавовняної тканини викрийте дві деталі чохлів для обтягування обох деталей з поролону - підстави і верху дитячого будиночка. Їх розміри розраховуються так: ширина деталі чохла дорівнює ширині поролоновою деталі плюс товщина поролону і плюс припуски на шви (по 1-1,5) см з обох сторін. Довжина деталі чохла дорівнює подвоєною довжині поролоновою деталі плюс дві товщини поролону і плюс припуски на шви з двох сторін.
4
На чохол верхньої деталі будиночка пришийте смужку тканини, кулиску, в яку можна буде вставити товсту дріт - щось на зразок каркаса будиночка, щоб він не «осел» з часом. Викроїте смужку довжиною, рівній ширині чохла, і шириною приблизно 2 см плюс припуски на шви - 2 см. Підверніть припуски на виворітну сторону смужки і приутюжьте їх, а потім приколіть з лицьового боку чохла на відстані близько 20 см від короткого зрізу (з цього боку у будиночка буде вхід).
5
Сшейте чохли для підстави і верху будиночка. Складіть викроєні деталь підстави (лицьовою стороною тканини всередину) навпіл по довгій стороні. Стачайте довгі зрізи чохла, а припуски по коротким зрізах заутюжьте кожен окремо на виворітну сторону. Так само зшийте і чохол для верхньої частини будиночка.
6
Вставте поролонові деталі в чохли. Щоб вам було зручніше, зігніть поролон уздовж навпіл і тримайте його однією рукою, а другою розкрийте чохол. Вставте поролон до кінця чохла і відпустіть його - він розпрямиться всередині, а вам залишиться акуратно розправити тканину на об'ємної деталі. Підверніть припуски відкритих зрізів чохлів і зашейте їх вручну міцними нитками.
7
З стрічки «велкро» виріжте 6 шматочків довжиною 20 см. Наклейте їх (або пришийте) на основу будиночка по три штуки з бічних сторін ближче до краю. Роз'єднаєте кожен шматочок «липучки» і другу частину приклейте до торцевих боках деталі верху будиночка. Причому зробити це потрібно так, щоб при складанні будиночка обидві частини кожної «липучки» збіглися.
8
З'єднайте обидві частини будиночка, поєднавши «липучки». Зробіть викрійку його задньої стінки, приклавши папір або газету ззаду і обвівши форму отвору, який необхідно «закрити». При цьому не беріть в облік товщину поролону - обведіть тільки «дірку».
9
За отриманою викрійці виріжте з поролону товщиною 5 см задню стінку. Зшийте для неї тканинний чохол з двох деталей. Для викрійки чохла використовуйте ту ж обведену форму, але з усіх боків додайте половину товщини поролону (2,5 см) і припуск на шов (1 см). Зшийте обидві деталі по округлому зрізу і вставте в чохол поролонову стінку. Відкритий зріз зашейте вручну.
10
Пришийте стрічки по округлому краю задньої стінки і за відповідною (задньої) стороні верхньої частини будиночка таким чином, щоб при вставці стінки в отвір, стрічечки на них поєднувалися, і можна було прив'язати стінку до будиночка.
11
Вставте дріт в спеціальну кулиску для неї, акуратно прорізавши невеликий отвір з одного боку в непомітному місці. Будиночок готовий, але ви можете ускладнити його конструкцію, зробивши, наприклад, в ньому віконця різної форми (ці елементи необхідно закласти в креслення будиночка ще на початковому етапі, при викроюванні верхній частині з поролону). В даному випадку чохли також викроюйте з урахуванням отворів для віконець. Можна зробити дверцята або фіранки, що закривають вхід в будиночок, або ще щось, що буде цікаво вашому малюкові.