Як зменшити швидкість приводу. Як знизити швидкість дисковода.

В деяких випадках виникає необхідність зменшити швидкість обертання диска в оптичному приводі, щоб знизити рівень шуму і зберегти диск від можливого пошкодження. Оскільки стандартними засобами операційної системи це зробити неможливо, доводиться вдаватися до допомоги програм сторонніх розробників.
Інструкція
1
Скористайтеся популярної утилітою для зменшення швидкості приводу CDSlow. Перейдіть на офіційний сайт програми за адресою http://cdslow.webhost.ru і скачайте актуальну версію програми. Після завантаження файлу встановлення виконайте інсталяцію і запустіть утиліту. На панелі задач, в системному треї, з'явиться значок у вигляді компакт-диска.
2
Вставте в оптичний привід диск і запустіть з нього додаток. Клацніть по значку утиліти CDSlow і виберіть в контекстному меню бажану швидкість обертання диска в приводі. Наприклад, для забезпечення безперебійної роботи додатку з диска, досить «скинути» швидкість приводу до 16 або 24 швидкості. Залежно від типу пристрою, цифрових значень швидкісних режимів може бути декілька.
3
Якщо з яких-небудь причин програма CDSlow не визначає тип оптичного приводу, спробуйте програму Opti Drive Control. З її допомогою також можна управляти швидкість ю обертання диска в CD/DVD приводі, але, на відміну від повністю безкоштовною утиліти CDSlow, щоб продовжувати користуватися Opti Drive Control понад 30 днів, доведеться заплатити близько 20 євро.
4
Скачайте ознайомчу версію програми на офіційному сайті розробників за адресою www.cdspeed2000.com і встановіть її на свій комп'ютер. Після запуску додатка натисніть в діалоговому вікні кнопку Continue і вставте диск в оптичний привід. Програма визначить всі можливі швидкості його обертання. Щоб вибрати потрібну, натисніть кнопку Speed в головному вікні програми і встановіть необхідне значення.
Зверніть увагу
Крім управління швидкістю обидві програми мають ряд функцій, що спрощують роботу з CD/DVD приводами, що особливо актуально у випадках, коли на комп'ютері встановлено декілька таких пристроїв.
Корисна порада
Для доступу до налаштувань програми CDSlow клацніть правою кнопкою миші на значку додатку і виберіть в контекстному меню команду «Налаштування». Щоб конфігурувати роботу додатка Opti Drive Control, виберіть команду Options з меню File в головному вікні програми.
Швидкість запису дисків в приводі комп'ютера можна змінити за допомогою спеціального програмного забезпечення. Від даного параметра залежить дуже багато, в тому числі якість самих записаних файлів.
Вам знадобиться
  • - програма для запису дисків.
Інструкція
1
Скачайте програму для запису дисків на ваш комп'ютер. Ви можете використовувати Nero - це досить зручно у випадках, коли вам потрібна не тільки програма для запису файлів, але і додатковий функціонал для роботи з мультимедійними файлами і файлами образів дисків. Недолік даної програми - це її ціна. Тут можна або оплатити її придбання, або скористатися безкоштовними альтернативними утилітами, наприклад, CD Burner XP.
2
Завантажте її на офіційному сайті розробника, встановіть на ваш комп'ютер, після чого перейдіть до процесу запису диска. Далі послідовність для будь-якого програмного забезпечення схожого функціоналу буде практично однаковою.
3
Створіть проект записи файлів на диск. Враховуйте також його обсяг - розмір записуваних файлів не повинен перевищувати його. Після того як проект записи створений, перейдіть до налаштувань параметрів запису. Вони відкриваються вже після завершення додавання файлів окремої кнопкою меню.
4
Вкажіть потрібний рівень швидкості дисків. У випадку якщо у вас достатньо стара модель дисковода або вам потрібна записати файли з максимальною якістю та мінімальної можливістю втрати даних, використовуйте низьку швидкість запису, однак будьте готові до того, що на процес у вас піде куди більше часу, ніж ви розраховували.
5
Якщо необхідно, вкажіть відключення комп'ютера після закінчення записи, але найкраще встановіть галочку для автоматичної перевірки записаних файлів, щоб переконатися в тому, що копіювання виконано у відповідному вигляді.
6
Запустіть процес запису файлів на заданій швидкості. Якщо необхідно, застосуєте налагодження даного параметра в меню програмі за замовчуванням. У разі якщо будете записувати диск стандартними засобами Windows, швидкість задавайте в параметрах приводу.
Корисна порада
Користуйтеся альтернативними програмами для запису.