Що таке театр.

Основне значення терміна « театр » - це місце видовищ. Однак театр - це також саме видовище, яке включає в себе елементи різних видів мистецтва і робить величезний вплив на людину, глядача.
Інструкція
1
Слово « театр » має кілька значень. По-перше, це місце, будівлю, де відбуваються видовища (вистави, концерти, виступи). Жодна країна не обходиться без театр альних закладів. Східному театр у, як і всьому східному, притаманне збереження старовинних традицій, європейські будівлі театр ов також намагаються в своїй архітектурі містити класичні елементи, наприклад, практично обов'язковий атрибут будь-якого театр ального будівлі - це величезні колони.
2
Інше значення слова « театр » - це саме видовище, форма виконавського мистецтва. Дія завжди відбувається на сцені, на узвишші, завдяки якому глядачі можуть бачити спектакль з будь-якого кінця залу. Головні виконавці - актори, співаки чи декламатори.
3
Актор - це необов'язково жива людина, це може бути лялька, головне, щоб виразність дії була донесена до глядача, даючи йому можливість проявити накопичені емоції, адже саме за цим люди йдуть в театр . Емоції можуть бути найрізноманітніші, від печалі до радості, від сліз до бурхливих веселощів, від спокою до гніву. Але, на відміну від кінематографа, зазвичай жоден глядач не залишається байдужим, це досягається магією живого спілкування глядача і актора.
4
Театром в цілому називають не тільки акторську трупу, а й усіх працівників закладу. Режисери, гримери, освітлювачі, декоратори, реквізитори, художники, робітники сцени, гардеробники, білетери, касири - все це театр .
5
Театр як виконавське мистецтво виник із стародавніх народних ритуалів, святкувань, ігрищ, пісень, танців, маскарадів. Спочатку це завжди було масове мистецтво, але поступово з натовпу стали виділяти окремих виконавців, акторів чи співаків, видовища стали проводиться регулярно, відбувся поділ артистів і публіки. Крім того, театр став формою заробітку, з'явилися спеціальні професії (актор, режисер, сценарист, продюсер, імпресаріо і пр.) І навчальні заклади, що випускають фахівців цих професій.
6
Існує безліч жанрів театр альних вистав. Це драма, комедія, мюзикл і пр. Але балет заслуговує окремої згадки. Цей вид театр ального мистецтва об'єднує в собі танець, музику, сюжет, драматургічний задум. Балет вимагає від своїх виконавців величезної витримки і витривалості, постійної роботи над собою, здатність через танець передавати емоції своїх персонажів, тобто володіти мистецтвом пантоміми.
7
Музичний театр вимагає від своїх виконавців високих вокальних або інструментальних здібностей. В таких театр ах даються спектаклі-опери і оперети, в які може бути доданий елемент балету.
8
Театри за жанром і спрямованості можуть бути дитячими, ляльковими, пародійними, оперними. Існують також театр и звірів, пантоміми, сатири, тіней, естради, світла і т.д.
Зверніть увагу
Регулярно проводяться театральні фестивалі, це конкурси театрального мистецтва, на яких проводяться вистави театрів-конкурсантів і вручаються премії, наприклад, «Золота маска» в Росії.