Що таке іменини.

Іменини - це святкування дня святого, на честь якого людині було дано ім'я. У православ'ї і у католиків при хрещенні людині дається ім'я в пам'ять про святого, в чий день людина був хрещений.
Інструкція
1
З моменту наречення людини у нього з'являється святий покровитель, ім'я якого йому відтепер слід носити. Вибір імені проводиться до здійснення Таїнства Хрещення, тому слід підготуватися і познайомитися з житієм святих (їх може бути декілька). Вивчіть життя і діяння святого, чиє ім'я ви хочете носити і намагайтеся вести гідний спосіб життя, прагнути повторювати ті справи, які він здійснював, тобто прийняти його як зразок для наслідування.
2
Другий варіант - вибрати соіменного святого, на честь якого ви хочете бути іменовані. Всі питання щодо вибору імені та визначення дати іменин слід узгоджувати зі священнослужителем.
3
В минулі століття на Русі замість дня народження відзначали іменини, але з часом традиція втратила свою актуальність, а довгі роки безвір'я позбавили цей день духовності. Раніше іменини відзначали з розмахом і існували свої звичаї (розсилка іменинних пирогів гостям, приготування різних страв, розламування пирога над головою іменинника та ін.), Зараз же все зводиться до банального застілля і чергового приводу повеселитися.
4
Насправді відзначити іменини згідно християнським традиціям - це означає відвідати храм в пам'ятний день, сповідатися і причаститися, подякувати Богові за всі блага, віддати данину молитвою своєму святому покровителю. Святковий стіл організовується, але все робиться чинно, спокійно і без галасливих вигуків та алкогольних надмірностей. Буде добре, якщо в сім'ї стануть відзначати іменини всіх рідних, тоді вдасться прищепити наступному поколінню повагу до духовного свята.
5
За святковим столом збираються самі близькі та рідні люди: батьки, в тому числі і хресні, діти, родичі та друзі.
6
На іменини прийнято дарувати подарунки, але обов'язково з духовним змістом, чисті і зміцнюють віру. Кращий вибір - це піднести людині ікону з ликом його святого покровителя, літературу, церковні свічки та ін. Доброю традицією вважається підношення мірної ікони, яка буде охороняти свого власника від нечисті і злих сил протягом усього життя. Немовлятам можна подарувати іменну ікону, священну книгу, щось з необхідних речей (одяг, іграшки та ін.).
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=ef-D6-jpJ7E