Як атестувати співробітника.

З точки зору працівника атестація - перевірка професійних знань і навичок відповідно до посадової інструкції на певному робочому місці, з точки зору роботодавця - можливість оцінки відповідності фахівця займаної посади. Для того щоб атестувати співробітника , роботодавцю необхідно підготувати необхідний пакет документів, провести атестацію і прийняти потрібне рішення за її результатами.
Вам знадобиться
  • - документи підприємства;
  • - нормативні акт (положення про атестацію);
  • - документи працівника;
  • - печатка організації;
  • - ручка;
  • - кадрові документи;
  • - Трудовий Кодекс РФ.
Інструкція
1
Підготуйте положення про проведення атестації, в якому опишіть загальні положення, підготовку атестації, її проведення та результати. Даний документ є локальним нормативним актом, який розробляє кадровий відділ, керівник структурного підрозділу, враховуючи особливості посадових інструкцій атестуються працівників.
2
Рішення про проведення атестації приймає директор організації, який повинен видати наказ. У даному документі слід вказати мету проведення атестації, підстави, вписати прізвища, імена, по батькові, займані посади осіб, які будуть членами атестаційної комісії. Зазвичай такими призначають керівників відділів, де працюють працівники, а також начальник відділу кадрів і фахівець з боку. В розпорядчої частини необхідно покласти відповідальність на кадрового співробітника скласти графік проведення атестації, а на керівників структурних підрозділів - підготувати список працівників, яких слід атестувати. Завірте документ печаткою підприємства і підписом директора компанії.
3
Складіть графік проведення атестації, в якому впишіть прізвища, імена, по батькові, назви посад працівників, яких слід атестувати, а також передбачувану дату її проведення. Право підпису документа має начальник відділу кадрів, затверджує графік директор організації.
4
Ознайомте працівників з графіком та наказом директора під розпис не менш як за один місяць до фактичної дати проведення атестації. Кадровому працівникові слід підготувати виписку з трудової, копії документів про освіту, підвищення кваліфікації, керівнику структурного підрозділу - характеристику на працівника, а також посадову інструкцію.
5
Проведіть атестацію згідно з положенням про неї, внесіть необхідні відомості в атестаційний лист. Комісії слід скласти протокол про її результати атестації, а директору підприємства - видати наказ, в якому викласти рішення (залишити працівника на колишньому робочому місці, направити на навчання, звільнити, перевести на іншу посаду).