Як заплести петлю на тросі.

В деяких ситуаціях виникає крайня необхідність заплести петлю на тросі - при опусканні погружного насоса, для виготовлення буксирувального троса, розтяжки для антени і пр. Зав'язати вузол з сталевого троса не вийде в силу його жорсткості . Ну а петлю на кінці троса можна зробити дуже акуратну.
Вам знадобиться
  • - сталевий трос? 8-9 мм;
  • - плоска викрутка;
  • - важке металеве підставу (рейок, кувалда і т.п.);
  • - молоток;
  • - болгарка.
Інструкція
1
обрубати рівно кінець разлохмаченние троса. Покладіть його на масивне металеве підставу і гострим кінцем молотка вдарте в одне і те ж місце кілька разів. Можете використовувати для цього болгарку. В результаті у вас повинен вийти рівний, без зламів, акуратно обрізаний кінець троса.
2
Розплетіть трос приблизно на 60-80 см. За допомогою викрутки розділіть його по товщині на дві частини. При 7-прядном тросі в одній частині будуть 4, а в другій - 3 пасма. Обмотайте обидві частини троса навколо один одного. Зробіть петлю на кінці троса приблизно O 10 см. При цьому враховуйте скорочення діаметра петлі сталевого троса на розмір товщини його в процесі заплітання. Для формування петлі на тросі основну 4-прядную частина троса зігніть назустріч 3-прядной частини. Другу частину троса укладайте в борозенки основної частини металевого троса.
3
обкрутив почергово навколо так званого держака залишилися кінці сплетених двох пасом. Далі кожну з 4-х вільних пасом по черзі обмотайте спочатку навколо держака, потім це пасмо вплетіть в петлю і знову обмотайте навколо держака. Для надійності закладення петлі на кінці троса забезпечте проходження в петлю кожного пасма на зустрічному напрямку по відношенню до попередньої пасма.
4
Накривайте кінці попередніх пасом подальшими доти, поки у вас в руках не залишаться вільними два пасма. Просуньте їх акуратно між пасмами петлі сталевого троса за допомогою викрутки. Обмотайте це місце ізоляційною стрічкою. Або закрийте їх в сплющені трубки. Таким чином ви заховаєте кінці троса і зробите петлю на тросі менш травмоопасной.
Зверніть увагу
При формуванні петлі сталевих тросів обов'язково користуйтеся рукавицями або рукавичками. Заплітайте петлю на кінці троса дуже обережно, так як при незручному русі дріт проб'є будь-яку рукавичку.
Водіння автомобіля в сільській місцевості пов'язане з певними труднощами, в числі яких: бездоріжжі, сезонна бездоріжжя і відсутність станцій автосервісу. Відкрийте багажник будь-якого місцевого автомобіля, і там обов'язково знайдеться місце для троса , без якого рушати в дорогу ніхто не наважується.
Вам знадобиться
  • - порваний трос,
  • - потужна викрутка або монтування.
Інструкція
1
Сталевий канат - трос, виручав багатьох водіїв з біди, а декого і не одного разу. Наприклад, водій, який потрапив на машині в капкан у вигляді великої брудної калюжі, не в змозі покинути її самостійно. Виняток становлять автомобілі з лебідкою, але і в цьому випадку без троса справа не обходиться.
2
Успіх процесу буксирування цілком і повністю залежить від умілих і узгоджених дій обох водіїв. І якщо щось пішло не так або хтось із водіїв допустив помилку, то надання допомоги закінчується обривом троса .
3
Якщо обірвався ваш власний трос, це ще півбіди. А от коли порвався чужий - це вже прикро, так як правила хорошого тону зобов'язують відшкодувати збиток помічникові. Але не поспішайте купувати новий трос. Адже що обірвався кінець сталевого каната вельми успішно заплітається, і він стає знову придатним для подальшого використання.
4
Причому заплести його можна тут же, на місці лиха. У бувалого далекобійника на відновлення петлі троса йде буквально хвилин п'ять. І це не вигадка.
5
Основна умова для успішного плетіння нової петлі - кінець троса не повинен мати загинів. Якщо вони все-таки присутні, то їх необхідно відрубати. Здійснюється подібна задача за допомогою двох молотків: на вістрі одного вкладається кінець сталевого каната, а іншим відрубуються гнуті кінці.
6
Потім трос ділиться навпіл по товщині і розплітається на довжину близько вісімдесяти сантіметров.Далее потрібно приступити до формування петлі. З цією метою кінці троса потрібно (відступивши від нерасплетенной частини 20 см), загнути назустріч і обмотати між собою.
7
Обмотка триває доти, поки не буде досягнута ціла частина каната. На даному етапі відновлення петлі троса залишаються ще не забиті кінці, які вплітаються в нього за допомогою викрутки або монтування. Досить надіти петлю на буксирний гак, вставити в неї викрутку, яка обхоплюється двома руками і провертається навколо осі каната, одночасно відтягуючи викрутку на себе.
8
Після закладення вільних кінців в тросі, викрутка витягується з нього, а початок петлі обмотується ізоляційною стрічкою.
Корисна порада
Щоб уникнути травм надягайте на руки рукавички.