Як приклеїти лінолеум.

Простота укладання, легкість обслуговування, практичність і дешевизна - такого поєднання якостей, якими володіє лінолеум , не має більше ні одне підлогове покриття. Не дивно, що лінолеум і раніше є дуже затребуваним матеріалом, ідеально відповідним для тих приміщень, до інтер'єру яких не пред'являється надмірно високих естетичних вимог.
Вам знадобиться
  • - лінолеум;
  • - клей для лінолеуму;
  • - шпатель;
  • - клейка стрічка;
  • - будівельний ніж;
  • - металева лінійка;
  • - рулетка.
Інструкція
1
Підготуйте підставу для лінолеум а. Воно повинно бути сухим, чистим і рівним. Нанесіть на підлогу ґрунтовку. Її можна приготувати з лінолеум ного клею, додавши в нього рівну кількість тієї рідини, яка є його розчинником. Це може бути вода (для акрилових клеїв), оліфа (для олійно-крейдяних мастик), бензин (для бітумних або резінобітумних мастик). Ґрунтовку наносите пензлем або валиком.
2
Наріжте необхідну кількість смуг лінолеум а з невеликим (5-10 см) запасом по довжині. Розкладіть смуги на підлозі в тому порядку, в якому вони будуть лежати після приклеювання (не забувши поєднати малюнок), і залиште їх в такому положенні на добу.
3
Подгоните розміри лінолеум а під розмір кімнати. Уздовж стін обрізайте його за допомогою будівельного ножа і лінійки, притиснутою до покриття паралельно стіні. Між стіною і кромкою лінолеум а залишайте зазор в декілька міліметрів. На кутах (зовнішніх і внутрішніх) притискайте лінолеум до підлоги в точці поруч з кутом і робіть від цього місця розріз до краю лінолеум а. Після цього щільно прикладайте покриття до сторін кута і відрізайте зайве, використовуючи лінійку і ніж.
4
У місцях стику смуги накладаються один на одного, і в місці їх перекриття здійснюється рез по лінійці. Після цього відрізані краї смуг прибираються, і виходить рівний і беззазорний стик. Після обрізки усіх боків і кромок лінолеум повинен прийняти те положення, яке він матиме після приклеювання. Наклейте поверх всіх стиків клейку стрічку, яка не дозволить крайках розійдись під час подальшої роботи.
5
Засукайте або загорніть одну сторону лінолеум а, поклавши її на другий бік таким чином, щоб оголилося половина кімнати. При цьому не допускайте зсуву зі свого місця другої частини лінолеум а. Нанесіть на оголився підлогу шар клею, розрівнявши його до необхідної товщини. Найкраще це робити за допомогою зубчатого шпателя. Всі параметри нанесення клею дізнайтеся з інструкції до нього.
6
Поверніть загорнуту частина лінолеум а в попереднє положення, здійснюючи його накочення до підлоги від центру до краю. Постарайтеся виконати цю операцію ретельно, не допускаючи утворення міхурів і складок.
7
Повторіть аналогічну операцію з іншою стороною кімнати: закатати лінолеум , нанесіть клей, прікатайте покриття до підлоги. Після якісної накочення лінолеум повинен лежати щільно притиснутим до підлоги по всій його площі. Час, після якого підлогове покриття можна експлуатувати, повинно бути зазначено в інструкції до клею.
Корисна порада
Будьте уважні при покупці клею. Його марка повинна підходити для того виду покриття, яке ви збираєтеся наклеювати. Існує дуже багато видів лінолеуму, що відрізняються як матеріалом, так і наявністю або відсутністю підкладки. Не всі клеї є універсальними, придатними для всіх типів лінолеуму.