Як кріпити лижні черевики.

Проїхатися на лижах по зимовому лісі - справжнє задоволення для любителів даного виду спорту. Однак для того щоб відчувати себе комфортно, необхідно надійно закріпити черевики .
Вам знадобиться
  • - лижі;
  • - лижні черевики.
Інструкція
1
Зверніть увагу, що існує три типи кріплень для бігових лиж: передні (Nordic 75), з «жолобом» (система SNS) і з «рейками» (система NNN). Система кріплення лиж і черевиків обов'язково повинна збігатися.
2
Якщо ваші лижі мають передні кріплення, то підошва у лижних черевиків забезпечена виступаючим носком з трьома отворами. Одягніть черевики і встаньте на лижі. Штирі на кожній лижі увійдуть в отвори черевик. Потім обережно притисніть носок кожного черевика металевою дужкою. Лижі з таким кріпленням підходять для будь-якого розміру взуття, починаючи від самого маленького.
3
Більш сучасні бігові лижі мають систему кріплення SNS або NNN. Зверніть увагу, що кріплення лижного черевика може бути як автоматичним, так і механічним. Якщо ви маєте лижі з автоматичним кріпленням, надягніть черевики і вставте скобу кожного черевика в паз. Кріплення надійно защелкнется.
4
Закріпіть вручну черевики , якщо кріплення їх до лиж механічні. Кріплення розсуваються, набуваючи необхідний вам розмір. Однак вони не підходять для дитячих і підліткових черевик. Для маленьких розмірів взуття випускаються спеціальні кріплення, забезпечені для зручності більш великої ручкою-застібкою.
5
Не забувайте, що черевик повинен зручно сидіти на нозі, незважаючи на теплий носок, надітий вниз. Якщо черевики будуть жати, то ви швидко замерзнете і випробуєте дискомфорт від такої прогулянки.
Зверніть увагу
Вибираючи лижні черевики, вирішите, з якою метою ви їх купуєте. Тобто чи будете ви просто здійснювати оздоровчі лижні прогулянки, катаючись час від часу або хочете серйозно зайнятися лижним спортом. Справа в тому, що існує декілька категорій черевик, залежно від напрямку їх використання.
Корисна порада
Вибираючи тип кріплення, зверніть увагу, що механічні застібки надійніші. Тому при їх використанні не виникає небезпеки випадкового відстібання черевиків від лиж.