Як оновити старий торшер. Як переробити старий торшер.

Старий торшер являє собою справжня спокуса для домашнього дизайнера. Декорувавши його абажур за допомогою тканини, тасьми, бісеру або дроту, ви зможете змінити не тільки зовнішній вигляд обридлого світильника, а й характер освітлення одного з найважливіших місць у будинку - зони відпочинку.
Вам знадобиться
 • - тканина;
 • - бавовняна тасьма;
 • - білизняна гумка;
 • - бахрома;
 • - квіти з тканини.
Інструкція
1
Досить часто в оновленні потребують старі торшер и з тканинними абажурами на дротовому каркасі. Перед початком роботи зніміть абажур зі світильника і видаліть з нього стару обтяжку. Найкраще робити це над великим аркушем паперу. Вимийте каркас і просушіть його.
2
Виміряйте каркас і зробіть викрійку для нової обтяжки. Якщо у вас торшер з циліндровим абажуром, виміряйте висоту стійки і довжину кола нижнього кільця каркаса. Накресліть прямокутну викрійку, взявши в якості висоти прямокутника висоту стійки. Довжину викрійки зробіть рівною довжині кола нижнього кільця абажура.
3
Якщо сторони вашого абажура являють собою прямокутники або трапеції, виміряйте їх боку і накресліть викрійку для однієї деталі. Для повної обтягування вам буде потрібно вирізати стільки деталей, скільки сторін у каркаса.
4
Підберіть тканину для абажура. Щоб це зробити, подивіться крізь матеріал, який вдало впишеться в кольори вашого інтер'єру, на включену лампу і оцініть, як вибрана тканина пропускає світло. Абажури з тонких тканин, крізь яких видно лампа і каркас, рекомендують робити на підкладці.
5
Виріжте з тканини деталі обтяжки по підготовленій викрійці. Додайте до верхньої та нижньої сторонам викрійки припуски, достатні для того, щоб підігнути тканину, і зробити кулиску для гумки або шнура. Якщо ви зробили викрійку тільки для одного сегмента абажура, додайте припуски на шви з боків деталі.
6
Обробіть зрізи деталей абажура обметочний швом і зшийте їх по бічних сторонах. Підігніть нижній і верхній припуски всередину і прострочіть куліскі, залишивши невеликий отвір, через яке буде втягається гумка або шнур.
7
Обмотайте однотонної бавовняної тасьмою стійки і обидва кільця каркаса. Натягніть тканину і вставте гумки в куліскі. Готовий абажур можна додатково обробити текстильній або бісерної бахромою, пришивши її до тканини уздовж нижнього кільця. Поверхня абажура можна прикрасити квітами з тканини, якщо стиль, в якому оформлена кімната, це допускає.
8
Прикріпіть оновлений абажур до стійки світильника.
Торшер дає м'яке бічне освітлення, створюючи затишну атмосферу в приміщенні. Він зручний в експлуатації, може бути пересунутий так, як вам необхідно в даний момент. Підлоговий світильник, оформлений оригінальним чином, стає яскравим акцентом в кімнаті. Якщо вашій торшеру прийшла пора поміняти або освіжити абажур, то не потрібно бігти в магазин за новим предметом інтер'єру. Прикладіть трохи фантазії, щоб ваша стара річ заграла і засвітилася по-новому.
Вам знадобиться
 • Абажур в техніці декупаж:
 • - скляний абажур;
 • - гарні серветки;
 • - спирт або миючий засіб;
 • - ножиці;
 • - клей для декупажу;
 • - пензлик;
 • - ганчірочка.
 • Абажур з тканини:
 • - старий абажур з тканини;
 • - нова тканина;
 • - калька;
 • - олівець;
 • - ножиці;
 • - швейна машинка;
 • - нитки.
Інструкція
1
Абажур в техніці декупажСніміте абажур з торшера і знежирте скляну поверхню. Можна вимити абажур будь-яким миючим засобом або протерти ваткою, змоченою в спирті. Розстеліть на столі м'яку підстилку, щоб випадково не розколоти скло про робочу поверхню.
2
Візьміть серветки, чий орнамент буде прикрашати ваш підлоговий світильник. Новий дизайн торшера повинен гармонійно вписуватися навколишній інтер'єр. Так що походите зі своїми серветками по кімнаті і наочно прикиньте, як буде виглядати малюнок з різних сторін. Робіть знижку на те, що світло крізь скло абажура зробить кольори прозоріше і світліше.
3
Акуратно виріжте малюнок із серветки. Для цієї мети найкраще підходять ножиці із закругленими краями, щоб випадково не порвати тонкий папір. Відокремте кольоровий верхній шар.
4
Перенесіть орнамент на абажур і приклейте його клеєм, обережно змащуючи пензликом поверх малюнка. Використовуйте спеціальний клей для декупажу, попередньо переконавшись в інструкції, що він підходить для прозорих поверхонь. А то можуть бути видно розводи після висихання. Закріплення серветки лаком необов'язково.
5
Повністю просушіть ваше декоративний виріб і встановіть абажур на місце.
6
Абажур з тканіСніміте абажур, від'єднавши всі дроти. Підпорі шви на тканині старого абажура в місцях їх скріплення з каркасом. Робіть це акуратно, щоб не пошкодити деталі. Стара одяг на торшері від довгого використання може бути крихкою.
7
Розділіть стару тканину на деталі. Прикладіть їх на кальку і накресліть викрійку. Якщо старий матеріал абажура був щільно натягнутий на каркас, робіть точні розміри.
8
Сшейте новий виріб по викрійці. При тонкої тканини, яка буде добре просвічувати, сострочіть деталі «білизняним» швом. Якщо тканина щільна, то обробіть краю оверлоком. Пропрасуйте всі шви.
9
Натягніть зшитий абажур на каркас. Щоб полегшити собі цю роботу, тканина спочатку намочіть, а потім закріпіть нитками на металевих деталях. Нехай висихає в натягнутому вигляді.
10
Закріпіть абажур на стійці торшера.
Корисна порада
Поміняйте в торшері лампи. Світло може бути теплим або холодним, білим і інших кольорів. Підберіть то освітлення, при якому будете почувати себе найбільш комфортно.