Як відремонтувати акордеон. несправності хутра аккардеона.

Акордеон - річний музичний інструмент, який представляє собою вдосконалену гармонь з правого клавіатурою фортепіанного типу. Грати на такому інструменті непросто. І так само нелегко його полагодити в разі поломки. Ремонт будь-яких музичних інструментів вимагає досвіду, певних навичок і майстерності. Але при бажанні деякі прості види несправностей можна усунути самостійно.
Вам знадобиться
  • - березова фанера;
  • - деревина (бук, липа, вільха);
  • - столярний клей;
  • - лайка;
  • - шліфувальний верстат;
  • - наждачний папір різної зернистості;
  • - гострий ніж;
  • - стамеска.
Інструкція
1
Оцініть, наскільки серйозною є несправність інструменту. Поломки, пов'язані з порушенням хутра, як правило, вимагають повної їх заміни і важчими в умовах домашньої майстерні. До проблем, які переборні при наявності мінімальних столярних навичок, відноситься ремонт резонаторів.
2
Випробуйте інструмент в дії. Встановити несправність резонаторів досить просто по зміні якості звучання акордеона: зменшується гучність, одночасно чується звучання декількох язичків, збільшується витрата повітря.
3
Для визначення точної причини поганого звучання розберіть акордеон і перевірте всі планки і резонатори. Якщо резонатори встановлені правильно, перевірте якість монтажу планок на резонаторах. Якщо дефекти в монтажі не виявлені, зніміть планки і перевірте всі клейові з'єднання і деталі резонаторів.
4
Зніміть з розеток ущільнювальну лайку. Якщо в клейових з'єднаннях є зазори, відклейте розетки та інші окремі деталі. Використовуйте для від'єднання деталей гострий ніж з тонким лезом. За допомогою того ж столярного ножа і стамески очистіть з деталей старий клей.
5
Заготовте нові деталі, підігнавши їх за розмірами. Бажано використовувати при цьому аналогічні породи деревини або близькі їм за кольором і механічними властивостями.
6
Деталі скріпіть столярним клеєм і висушіть протягом чотирьох-шести годин. Переконайтеся, що з'єднання міцні і герметичні.
7
Зовнішні поверхні резонаторів вирівняйте; приклейте на них розетки, давши склеєним деталям витримати кілька годин.
8
Відшліфуйте розетки наждачним папером або на шліфувальному верстаті. Очистіть деталі від пилу і огляньте, звертаючи увагу на щільність прилягання перегородок.
9
Зовнішні поверхні покрийте лаком, накладаючи його рівним шаром, без повітряних бульбашок. В ідеальному виконанні поверхня повинна бути глянцевою, без патьоків клею і лаку.
10
Приклейте до розеток ущільнювальну лайку, намагаючись не допускати зазорів на стиках з'єднань. Ущільнювач повинен мати однакову товщину і забезпечувати повну герметичність.