Як вирощувати кроликів.

Розведення кроликів в домашніх умовах стає все більш популярним. Завдяки їх високої плодючості при малих витратах можна отримувати на рік пристойний дохід від продажу молодняку, м'яса і шкурок.
Інструкція
1
Для початку потрібно зробити клітки і вибрати гарне місце під їх розміщення. Це може бути сарай або навіс, головне, щоб не було вітру. Клітини можна купити або зробити самому з дощок, товстої фанери, металевої сітки. Клітка для кролика середнього розміру робиться наступних розмірів: 90 см - довжина, 60 см - ширина, 45 см - висота. Для кролиць передбачають гніздовий відділення.
2
Купувати кроликів краще у перевірених кролівників-приватників або на кролячих фермах. Від ринку краще відмовитися, там можна придбати хворих і неякісних тварин, від яких гарного потомства отримати не можна.
3
Годувати кроликів нескладно. Основою раціону є сіно. Воно має бути зелене і не грубе. Сіно краще заготовлювати самому, так можна простежити, щоб в нього випадково не були отруйні рослини. Влітку кроликів годують підв'яленої травою. Раціон кроликів обов'язково містить зерно. Це може бути пшениця, овес, ячмінь. Додатково дають коренеплоди, мінеральні солі, обов'язково наливають в поїлку свіжу воду. Годують кроликів два рази на день.
4
Кролиці можуть бути трапилося у віці 5-7 місяців. Самців в злучку допускають з 6 місяців. Тварини повинні бути не зажирілий, особливо це стосується самок. Сукрольная кролиця виношує кроленят 30 днів, можуть бути коливання в 1-2 дня. Окрол кроликів відбувається швидко, зазвичай у нічний час.
5
Крольчата з'являються на світ абсолютно голими і сліпими. Потрібно простежити, щоб в гнізді не залишилися трупики. Робити це треба дуже обережно, руки не повинні мати сторонніх запахів, краще натерти їх послідом самки. Мати не сидить постійно зі своїми дитинчатами. Вона періодично відвідує гніздовий відділення, розкопує пух, годує кроленят і знову закопує їх.
6
Відкривають кроленята очі на 10-14 день, швидко ростуть, з 17-денного віку починають залишати гніздо і годуватися разом з матір'ю. Місячних кроленят відкидають в клітку для молодняка, а кролицю знову случают.
7
Молодняк посилено годують, при досягненні 3-4 місяців кролики готові до забою. Але, якщо вирощуються м'ясо-шкурковие породи, то забивають кроликів виходячи їх ступеня закінчення линьки.
Зверніть увагу
Влітку згодовуйте зелень топінамбура, взимку - самі груші. Хочу сказати і про те, що в наших лугових травах не завжди буває достатньо поживних речовин, тому сіно з них найчастіше виходить бідним. Якщо є можливість, вирощуйте амарант, це сама поживна зелень для кроликів.
Корисна порада
Вирощування кроликів в ямі - це один із зручних і практичних способів їх вирощування. Такий метод використовують в місцях, де низько розташовані грунтові води, в селі або на дачній ділянці. Також кроликів можна вирощувати в погребі і в підвалі. В підвалі та ж схема - обмуровивается певна частина площі і робиться норка.
Вирощування кроликів в домашніх умовах може бути дуже вигідною справою. Ці тварини дуже плідні, а зміст їх не потребує значних затрат часу і фінансів. Головна задача господаря - забезпечити тварині нормальні умови для життя і захистити вихованця від можливих захворювань. Накопичивши невеликий досвід догляду за кроликом, ви можете сміливо організовувати невелику кроліководческой ферму.
Вам знадобиться
  • - клітина;
  • - вільне місце в приміщенні;
  • - відповідний раціон: сіно, злаки, коренеплоди, мінеральні добавки, вода.
Інструкція
1
Підготуйте простору клітку, зробити яку цілком можна самому з підручних матеріалів - обрізків дощок, рейок, товстої фанери і металевої сітки. Для кролика середніх розмірів розміри помешкання повинні складати приблизно 900х600х500 мм. Якщо ви плануєте завести пару тварин, передбачте в клітці гніздовий відділення для самки.
2
Оберіть місце для утримання тварини. Простіше вирішити це питання в приватному або заміському будинку, там клітку можна розмістити на веранді або під навісом. У міських умовах підійде утеплена лоджія або засклений балкон. Надалі, якщо ви захочете розширити господарство, можна використовувати для утримання частину житлового приміщення. Зрозуміло, це не повинно заважати нормальному проживанню.
3
Відповідально поставтеся до вибору тварини. Купувати кролика найкраще не на ринку, а у професійних кролівників-приватників або на спеціалізованих фермах. Це знижує ризик обзавестися бракованим або хворою твариною.
4
Організуйте для кролика правильне харчування. Основу раціону повинно скласти сіно. Найкраще заготовляти корм самостійно, щоб виключити потрапляння в їжу отруйних рослин. Влітку кролика також можна годувати підв'яленої травою, конюшиною, листям дерев. Включіть в раціон зернові культури: ячмінь, овес і пшеницю. Додатково давайте тварині коренеплоди і мінеральні солі. У клітці завжди повинна бути свіжа вода. Годувати тварину слід не менше двох разів на день.
5
Підтримуйте в приміщенні, де утримується тварина, постійну температуру, не допускаючи її різких перепадів. Вентиляція потрібна, але протягів допускати не можна. В літній час кролика можна виносити на свіже повітря, подбавши, щоб тварина не потрапило під вітер або дощ.
6
Серйозно підійдіть до щоденного догляду за твариною. Кролики дуже люблять чистоту, тому клітку необхідно регулярно чистити. До щоденного наведення порядку додайте генеральне прибирання, проводячи її не рідше одного разу на тиждень. При правильному і своєчасному догляді кролик буде рости здоровим і швидко досягне зрілості. Якщо ви захочете згодом підшукати пару своєму вихованцеві, то будьте готові до того, що за рік самка може приносити кілька десятків дитинчат.
Зверніть увагу
Розведення кроликів в домашніх умовах - це дуже хороший і прибутковий бізнес. Зміст кроликів. Турботу про молодих кроленят необхідно починати задовго до їх появи. Чи не менше увагу слід приділяти підбору та підготовки приміщення для вирощування: ремонту, споруді нового, заготівлі маточників та іншого необхідного інвентарю.
Корисна порада
Якщо у вас є приватний будинок, то можна організувати розведення кроликів в домашніх умовах, а можна створити і дуже серйозне фермерське господарство з розведення кроликів. Перед тими, хто вирішив створити малий бізнес на розведенні кроликів, встає два основних питання: які породи кроликів вибрати і за якою методикою їх вирощувати. Існують різні породи кроликів і способи їх вирощування, вибір вам належить зробити самостійно ...