Як зберегти вологу в ґрунті.

Для росту і правильного розвитку рослинам необхідна волога. Досвідчені садівники вважають, що збереження вологи в грунті набагато важливіше додаткових поливів. Основні способи збереження вологи полягають в розпушуванні грунту і мульчуванні.
Вам знадобиться
  • - поліетиленова плівка;
  • - нетканий мульчують матеріал;
  • - мульча.
Інструкція
1
Одним з найвідоміших способів затримати в грунті вологу після дощу або поливу є розпушування, яке іноді називають сухим поливом. Рихлять землю для того, щоб зруйнувати кірку, що утворюється при висиханні грунту, і капіляри, по яких волога піднімається до поверхні землі.
2
Грунт під деревами в плодовому саду рекомендують рихлити три-чотири рази за літо. Грядки з рослинами, коренева система яких набагато коротше коренів плодових дерев і чагарників, слід акуратно рихлити після кожного поливу. Розпушування можна поєднати з видаленням бур'янів.
3
Зменшити випаровування вологи можна, прикривши грунт нетканим матеріалом або мульчею. Звичайно, можна затримати вологу, накривши землю поліетиленовою плівкою, але цей спосіб використовується, в основному, при пророщування насіння. Плівка не пропускає не тільки воду, а й повітря.
4
Якщо ви використовуєте плівку для затримання вологи в грунті , час від часу знімайте її, щоб провітрити посадки і полити рослини. У спекотну погоду температура повітря і грунту під таким покривним матеріалом різко підвищується, що позначається на зелених насадженнях не найсприятливішим чином.
5
Неткані мульчуючі матеріали, на відміну від поліетиленової плівки, добре пропускають повітря, затримуючи при цьому вологу в землі. Розправте нетканий матеріал на грядці і закріпіть його краю.
6
Зробіть хрестоподібні надрізи в тих місцях, куди збираєтеся посадити рослини. Якщо на грядці вирощується однорічна культура, видаліть покривний матеріал із землі після збирання врожаю. На грядках з багаторічними рослинами такий матеріал прослужить близько п'яти років.
7
Для затримання вологи в грунті часто застосуються мульчування за допомогою сипучих матеріалів. Після того як навесні просохне поверхню грунту, подрихліте землю і посипте її мульчирующим матеріалом. Шар мульчі повинен бути від шести до десяти сантиметрів завтовшки. На пристовбурних кругах дерев і чагарників цей шар можна залишити до осені і потім перекопати разом із землею. Шар мульчі, використаний на посадках суниці, після збирання врожаю слід знімати з грядок.
8
В якості пухкої мульчі можна використовувати торф, тирса, хвою, тріску, деревну кору, шкаралупу кедрових горіхів і кокосовий субстрат.