Як справити свій цемент.

Цемент не є природним матеріалом. Процес його виробництва досить дорогий і трудомісткий, однак він вартий того: на виході виходить один з найпопулярніших будівельних матеріалів, який використовується самостійно і як компонент інших сумішей, наприклад, бетону.
Інструкція
1
Якщо ви вирішили зайнятися виробництвом цементу, то врахуйте, що цементний завод краще відкривати поблизу від місця видобутку сировинних матеріалів, необхідних для його виготовлення. Виробництво цементу включає дві стадії: перша - отримання клінкеру, друга - доведення клінкеру до порошкоподібного стану з додаванням до нього гіпсу або інших складових. При цьому слід врахувати, що найбільш дорогим є перший етап - на нього припадає близько 70% собівартості цементу.
2
На першій стадії вам доведеться добути сировинні матеріали. Розробка родовищ вапняку, необхідного для виготовлення цементу, ведеться знесенням, тобто частина породи «знімають», відкриваючи шар жовтувато-зеленого вапняку. Після цього даний матеріал відправляється по транспортеру для подрібнення шматків, просушування, помелу і суміші його з іншими компонентами. Потім отримана суміш обпалюється. Так виходить клінкер.
3
Друга стадія виробництва цементу також складається з декількох етапів. Вона включає дроблення клінкеру, сушку мінеральних добавок, дроблення гіпсу, змішання клінкеру з гіпсом і мінеральними добавками. Однак врахуйте, що сировина не завжди однаково, його фізичні властивості (щільність, вологість і т.д.) різні. У зв'язку з цим для кожного виду сировинного матеріалу існує свій спосіб виробництва. Це дозволяє домогтися гарного помелу і повного перемішування компонентів.
4
Ви можете виробляти цемент одним з трьох способів: мокрим, сухим і комбінованим. Перший спосіб використовується при виготовленні цементу з крейди, глини і добавок, що містять залізо. Мокрим цей спосіб називається тому, що змішання компонентів відбувається у водному середовищі. На виході виходить водна суспензія - шлам, який надходить в піч для випалу. Клінкер, що утворюється в печі, після остигання розтирається в порошок - цемент. При сухому способі виробництва всі компоненти висушуються, а при комбінованому застосовується поєднання двох попередніх методів. Пам'ятайте, що для кожного способу виробництва існує певний набір обладнання та послідовність операцій, що залежить від технології.