Як зрізати алое.

Алое - багаторічні сукуленти з сімейства асфоделових, в природних умовах зустрічається в Африці і на Мадагаскарі. Існують деревовидні, чагарникові і трав'янисті форми алое. Один з видів цієї рослини, алое деревовидне, вирощується як декоративна і лікарської рослини. Зрізають алое для розмноження живцюванням і для отримання лікарської сировини.
Вам знадобиться
  • - алое;
  • - деревне вугілля;
  • - пісок;
  • - дернова земля;
  • - листова земля;
  • - чорна папір.
Інструкція
1
Зрізати алое для живцювання найкраще навесні або на початку літа. Живці вийдуть з пагонів довжиною від восьми до п'ятнадцяти сантиметрів. Можна використовувати більш довгі гілки, перед укоріненням поріжте їх гострим ножем на відрізки не довше десяти-дванадцяти сантиметрів.
2
Підсушіть зрізи, витримавши живці три-чотири дні на аркуші паперу. Щоб уникнути загнивання зрізів, присипте їх деревним вугіллям або подрібненої таблеткою активованого вугілля.
3
Підготовлені живці посадите в змочений водою пісок, заглубів стебла в субстрат на сантиметр. Весь час, поки живці вкорінюються, пісок слід підтримувати в злегка вологому стані. Верхівкові живці непогано вкорінюються у воді. Якщо ви віддаєте перевагу цей, досить поширений поширений спосіб вкорінення, киньте в ємність, у якій стоять пагони алое, таблетку активованого вугілля.
4
Після того як у пагонів з'являться корені, їх можна розсаджувати в горщики, наповнені сумішшю з однієї частини піску, двох частин дернової і того ж кількості листової землі. В землю для алое рекомендується додавати деревне вугілля.
5
Сік алое відомий своїм знезаражувальним дією і застосовується для лікування опіків, запалень, захворювань шлунка та органів дихання. У лікувальних цілях використовуються бічні пагони і нижнє листя алое, зрізані взимку або навесні з рослини не молодше трьох років.
6
Перед тим, як зрізати листя або пагони, рослина рекомендують витримати протягом двох тижнів без поливу. Листя з нижньої частини алое зріжте або відламайте якомога ближче до стебла і помістіть на п'ять днів у темне вологе приміщення.
7
Для отримання соку з рослини слід зрізати бічні пагони і, загорнувши їх в темну папір, витримати протягом двох тижнів при температурі від трьох до восьми градусів. Можна покласти зрізане алое в овочевий ящик холодильника.
8
Перед переробкою промийте підготовлені пагони і листя прохолодною кип'яченою водою.