Як приручити дикого папуги.

Найпростіше приручати молодих папужок, які ще не дізналися, що таке життя у зграї собі подібних. Якщо ж до вас у будинок влучила дорослий птах, то для її виховання потрібно набагато більше терпіння. Є ймовірність, що такий дикий папуга ніколи не стане ручним. Але спробувати завоювати довіру пернатого все-таки можна. Врахуйте тільки, що для звикання до людини дорослому папузі знадобиться стільки ж місяців, скільки його молодому побратиму потрібно тижнів.
Інструкція
1
Дика птиця, зорієнтована на життя в зграї, зазвичай злякано кидається по клітці при наближенні до неї людини або забивається в куток. Вона перелякана і схвильована, тому поводьтеся обережно, не піддавайте вихованця зайвим стресам, не наближайтеся до нього надто швидко. Дійте поступово: спочатку зробіть кілька кроків до клітки і подивіться, не турбується чи папуга. Якщо він нервує, зупиніться і спробуйте трохи пізніше, дійшовши рівно до того ж місця, і зупиніться. Стійте кілька хвилин, не рухайтеся і не кажіть, не дивіться на папуги . Робіть так кілька разів на день. Коли папуга перестане турбуватися, спробуйте, перебуваючи на тому ж місці, подивитися в його бік і щось ласкаво сказати або наспівати, а потім дуже плавно підняти руку до обличчя.
2
Коли птах звикне до ваших дій, повторюйте все те ж саме, але підходите вже на крок ближче. Якщо помітите занепокоєння свого вихованця, терміново відступайте на крок назад і не квапте події: можливо, ваша пташка ще не готова до зближення. Поступово ви опинитеся поруч з кліткою. На це може знадобитися кілька тижнів або місяців.
3
Якщо птах дуже боїться людей, краще посадіть її в маленьку клітку. Там вона буде відчувати себе в більшій безпеці, ніж у просторій. Можна ще накрити клітку з трьох сторін темною тканиною, залишити відкритою тільки передню частину, щоб папуга бачив тільки те, що знаходиться перед ним. Слідкуйте за станом свого вихованця і поступово прочиняйте клітку все більше по мірі того, як птах стає впевненіше в собі. Коли папуга зовсім осміліє, пересадите його у велику клітку. Для вірності можна на перший час поставити маленьку клітку всередину великий.
4
Якщо хочете завоювати повну довіру дикого папуги , можна спробувати такий метод: кілька разів на тиждень, краще після чищення клітки, прибирайте з неї всю їжу на 4-5 годин. Потім акуратно відкривайте дверцята і плавним рухом тримайте птаху корм на руці. Долоню треба тримати нерухомо, при цьому розмовляти з пернатим ласкаво і тихо. Можливо, з часом дикий папуга зможе подолати свій страх, зрозуміє, що ви хочете йому тільки добра і почне брати ласощі з руки.