Як запам'ятати пароль.

Набір символів, якими користуються зазвичай для складання паролів, дуже широкий. Це рядкові і прописні англійські букви, цифри від нуля до дев'яти, спецсимволи. Варіантів паролів просто тьма тьмуща. Але чомусь багато користувачів віддають перевагу складати легкі паролі з 4-6 символів, які легко зламати. Справа в тому, що люди просто бояться забути свої паролі. Давайте розберемося в тому, як скласти складний і довгий пароль і водночас назавжди відкласти його у своїй пам'яті.
Інструкція
1
Звичайно, з віком пам'ять погіршується і починає діяти вибірково. Щось може запам'ятатися на все життя, в той час як інший факт відразу вилетить з голови. Так от і виходить, що паролі з восьми знаків забуваються швидко, а от довгі вірші запам'ятовуються зі школи і на все життя.
2
А чому б не спробувати вивудити зі своєї пам'яті якесь знайоме вірш, щоб скласти на його основі складний і в той же час легко запам'ятовується пароль. Тут навіть згадувати нічого не доведеться, бо вся потрібна інформація знаходиться у вас в пам'яті. Давайте візьмемо популярні рядки з вірша Пушкіна і потренуємося складати паролі на них: Буря млою небо криє, Вихори снігові крутя.То як звір вона завиє, Те заплаче як дитя.
3
А тепер залиште лише перші літери з кожного слова і запишіть їх підряд без пробілів в один рядок. Вийде: БмнкВскТкзозТзкд. А тепер запишіть те ж саме на англійській розкладці:
4
Можна ускладнити завдання: не виключайте розділові знаки, щоб вийшло «Бмнк, Вск.Ткзоз, Тзкд.». В англійській розкладці ви отримаєте «
5
Ну і ще один спосіб ускладнити такий пароль - придумати систему заміни знаків. Наприклад, букву «v» можна замінити цифрою 5, адже римський аналог цієї цифри малюється так само, як і дана буква. Символ «b» схожий з цифрою 6, букву «l» легко замінити цифрою 1 і так далі.
6
Можна також скористатися для генерування складних паролів спеціальними програмами. Але в цьому випадку пароль вам доведеться надати іншій програмі. Адже це може бути зовсім безглуздий набір символів, який самим практично неможливо запам'ятати. Звичайно, є люди, який в числі «Пі» запам'ятовують багато десятків цифр після коми, але це унікальне і вкрай рідкісне явище. Програмний метод досить гарний, тому що вам не доводиться самим нічого запам'ятовувати. Але хороший цей спосіб лише до першої переустановлення операційної системи або до того моменту, коли необхідно підключитися до «запаролений» сервісу з іншого комп'ютера.
Зверніть увагу
Після заповнення форми реєстрації на сайті Firefox пропонує зберегти пароль і пропонуються варіанти - "Запам'ятати пароль", "Не зараз", "Ніколи не запам'ятовувати для цього сайту". Якщо натиснути кнопку "Запам'ятати пароль" Firefox збереже пароль від сайту.
Корисна порада
Ваш браузер Internet Explorer: Щоб пароль запам'ятовувався, потрібно клікнути Сервіс -> Властивості оглядача, перейти на закладку Зміст і в розділі Автозаполнение клікнути по клавіші Параметри. У вікні Налаштування перейдіть на закладку желз і поставити галочку біля напису - Жезл запам'ятовує паролі.