Як зробити розвиваючу іграшку для малюка.

Малюкам подобаються будь-які цікаві іграшки, адже завдяки їм вони розвиваються самі: вчаться мислити і робити прості висновки. Причому ці іграшки не обов'язково повинні бути покупними - можна їх зробити і власноруч.
Інструкція
1
При виготовленні розвиваючих іграшок ви можете використовувати абсолютно все, що не загрожує здоров'ю малюка і його життя. Наприклад, в якості розвиваючої іграшки можуть бути вирізані вами з різних упаковок (наприклад, з-під йогурту, соку, печива, цукерок або навіть з-під іграшок) цікаві малюнки. Найменші крихти можуть просто перебирати ці картинки і називати їх, дітей постарше можна просити сортувати їх, наприклад, за кольором або робити з них аплікації.
2
Якщо у вас є якась цікава картинка великого розміру (наприклад, вона може бути вирізана з дитячого журналу) - приклейте її до картону і розріжте, щоб вийшов пазл. А з пластикових баночок, наприклад з-під крему або вітамін можна зробити брязкальце - насипте в неї трохи рису, пшениці або пшона, після чого оберніть баночку м'якою тканиною і зашейте її, попередньо обернувши поролоном.
3
Безмежним полем для фантазії і творчості мами і для розвитку малюка можуть стати розвиваючі килимки. Продумайте ескіз майбутнього килимка, наприклад, він може бути у вигляді будиночка з тваринами, або міського пейзажу, із зображенням атмосферних явищ або з природою. Щоб пошити такий килимок, для його верхній частині використовуйте матеріали різні за фактурою. Наприклад, це може бути гладкий атлас, колючий шерсть, оксамитова тканина і матеріал в рубчик. Нижню частину можна зробити з бавовни, а для м'якості простьобаний килимок синтепоном. Щоб розвивати моторику малюка, продумайте якнайбільше цікавих деталей, наприклад, іграшки на липучках, красиві гудзики, різні замочки, шнурівки і стрічки.
4
Якщо у вас є пінопласт, можете вирізати з нього кубики, обтягнути їх тканиною і пришити до них красиві аплікації (щоб малюку було цікавіше, між тканиною-основою і аплікацією можна насипати дрібних зерняток, покласти солому або шматочки шарудить целофану) , гудзики і колечка. Також можна пришити до них букви або цифри.
5
Можна зшити і великий куб, наповнивши його поролоном. При оформленні такого куба для кожної з його сторін можна продумати свій сюжет. Наприклад, це може бути будиночок на шнурівці, квітковий луг, фігурки тварин і птахів, машинки або геометричні фігури.
Розвиваючі іграшки націлені на вдосконалення інтелектуальних і творчих здібностей малюка. Вони сприяють розвитку уяви, моторики, пам'яті, орієнтації в просторі. Тоді як для мам виготовлення таких іграшок цілком може перерости в справжнє хобі.
Вам знадобиться
 • - тканина для основи;
 • - шматочки тканин різної фактури;
 • - різні за товщиною нитки;
 • - гудзики різних кольорів і розмірів;
 • - намистини;
 • - застібки-блискавки;
 • - стрічки;
 • - шнурки;
 • - липучки;
 • - гумки;
 • - поролон;
 • - синтепон;
 • - пінопласт.
Інструкція
1
Вирішіть, яким буде ваше виріб. Наприклад, можете виготовити об'ємну розвиваючу іграшку у вигляді настінного або підлогового килимка, куба-пуфика, книжки-подушки, будиночка. Або ж це можуть бути окремі іграшки , наприклад, невеликі м'які кубики, ляльки чи машинки, м'які пазли.
2
Продумайте, яким буде ескіз майбутньої іграшки і основні теми, які б ви хотіли там бачити. Наприклад, це можуть бути тварини, атмосферні явища, дерева і рослини, підводний світ. Можете також продумати деталі, за допомогою яких можна навчати малюка не тільки моториці, але і рахунку, орієнтації в часі, а також навчити його розрізняти геометричні фігури.
3
Якщо ви вирішили зшити килимок, то для верхньої частини його основи можете використовувати тонкий фліс, а для нижньої - бавовняну тканину. Як наповнювач можете взяти синтепон або ж це може бути вирізаний за необхідними розмірами відрізок старого туристичного килимка.
4
Для виготовлення основи книги можете використовувати будь м'який матеріал, але найкраще скористатися флисом. Далі зшийте «сторінки» - це повинен бути подвійний матеріал синтепоновой прошарком. За таким же принципом виготовляється і «обкладинка», яку можна виготовити, наприклад, з ситцю. Після чого до «обкладинці» потрібно пришити 2 пари стрічок-зав'язок, за допомогою яких можна буде перетворювати книжку в подушку.
5
Коли основа готова - можете приступати до дрібних деталей, наприклад, це можуть бути аплікації або невеликі м'які іграшки . При цьому не обов'язково їх все пришивати - прикріпіть частина з них на магнітики, липучки, шнурки, гумки. Якщо у виробі є квіточки, фрукти, ягоди - вони можуть застібатися на гудзики. Щоб малюку було цікаво гратися - зробіть якомога більше різноманітних кишеньок, відкривши які, можна побачити і дістати невеликі іграшки .