Чому волосся росте швидко. Як швидко росте волосся.

Волосся є придатками шкіри і покривають практично всю поверхню людського тіла. Є тільки дві ділянки, де вони не ростуть - це долоні рук і підошви ніг.
Ріст волосся у дорослої людини регулюється роботою статевих залоз. Чоловічі статеві гормони викликають ріст волосся на обличчі і тілі, але разом з тим уповільнюють їх зростання на голові. Жіночі гормони діють протилежним об¬разом, прискорюючи ріст волосся на голові і сповільнюючи на теле.Каждий волосся на тілі виростає з фолікула (волосяної цибулини). Їх величина у кожної людини закладена генетично. Фолікули представляють собою органи, всередині яких відбуваються різні хімічні процеси, що викликають ріст волосся. Таких цибулин на людському тілі близько мільйона, але організм використовує всього 100-150 тисяч.Скорость росту волосся залежить від хімічних процесів, що відбуваються в фолікулах. Чим більше в організмі калію, кальцію, кремнію, йоду, хрому, марганцю, бета-каротину, біотину, тим активніше відбуваються хімічні процеси і тим швидше росте волосся, при цьому вони будуть сильними і здоровими. Недолік в організмі вітамінів і мінералів уповільнює ріст волосся, вони стають тьмяними і ломкімі.Скорость росту волосся залежить і від віку людини. У дітей волосся виростають на 13 мм на місяць, у дорослих людей - на 15 мм, у літніх - на 11 мм. При правильному підборі засобів по догляду волосся можуть відростати на 2 сантиметри на місяць. Вчені встановили, що в першій половині дня волосся росте швидше, а вночі уповільнюють ріст або не ростуть вообще.Колічество і зростання волосся залежить також від їх кольору. Достовірний факт, що у блондинів волосся менше, ніж у решти людей, а руде волосся самі густі. Тому правильний догляд, відповідний типу волосся, є запорукою їх краси, здоров'я і швидкого роста.У деяких жінок волосся на тілі ростуть за чоловічим типом. Подібні ситуації спостерігаються у представниць прекрасної статі, що мають високий рівень чоловічих статевих гормонів або приймають гормональні препарати. Але іноді подібні явища можуть передаватися у спадок або бути результатом надмірної роботи деяких ферментів волосяної цибулини.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=iepEFFIUiyI
Дівчат часто цікавить, як швидко росте волосся, на скільки сантиметрів подовжується пасмо за день, місяць. Не менш важливо знати і яким чином можна прискорити даний процес. Фахівці давно вивчають це питання.

Корисна інформація

Трихологи стверджують, що протягом доби волосся може вирости в середньому на 0,35 мм. Не складно справити прості обчислення. Виходить, що за тиждень довжина кожної волосини збільшується на 2-2,5 мм. Відповідно за місяць виходить прибавка в рості на 1 см. Варто відзначити, що у багатьох людей волосся росте швидше, додаючи в довжині 1,5-2 см на місяць. Це можливо, якщо їх стан дійсно гарне, вони здорові і сильні. Забезпечити це можна здоровим харчуванням і правильним доглядом за локонамі.Волоси ростуть до глибокої старості, якщо немає схильності до облисіння. Але необхідно враховувати, що з віком організму необхідно більше ресурсів і сил для підтримки важливих для життя систем і органів. Саме тому волосся отримують живлення за залишковим принципом. Природно, що з часом їх стан стає гірше, і вони починають рости повільніше. З роками волосся стоншуються, стають більш ламкими, тьмяними, сухими і тонкими. Вчені підрахували, що за 50-60 років життя людини з одного волосяного фолікула виростає до 20 волосків. Кожна волосина проходить кілька етапів росту, перш ніж випасти і поступитися своїм місцем іншому. Згідно встановленим нормам, за добу може випадати від 30 до 100 волосків. Нескладно простежити за своїми локонами. Подивіться, яка кількість волосся залишається у ванній після їх миття, на гребінці. Якщо їх більше ста, то це серйозний привід задуматися про їх здоров'я.

Засоби для росту волосся

Досить популярний рецепт проти випадіння волосся - настоянка на основі коренів аїру. Придбати даний компонент можна в аптеці. Для приготування настоянки 4 столові ложки подрібнених коренів аїру необхідно залити 1 літром крутого окропу. Ємність слід накрити щільною кришкою. Через 30-40 хвилин настій проціджують. Використовують готовий засіб як ополіскувача щоразу після миття голови. Ефективний засіб для росту волосся - настоянка листя і бруньок берези. Для її приготування 1 столову ложку трав'яного збору заливають склянкою крутого окропу. Через 2 години настій проціджують. Застосовують готовий засіб 2-3 рази на тиждень, обполіскуючи їм волосся після миття. Для зміцнення і зростання волосся також застосовують наступний засіб. Для його приготування потрібно: 2 столові ложки лушпиння цибулі, 2 столові ложки подрібненої кори дуба, 1 літр води. Дані компоненти змішуються і підігріваються на повільному вогні протягом 5-7 хвилин. Після цього настій проціджують. Через 20-30 хвилин засіб готово до застосування. Проціджений відвар акуратно втирають в шкіру голови для кращого росту волосся і їх зміцнення.