Чому зводить ікри. зводить підошву ноги.

Про хвороби ніг багато хто знає непонаслишке. У числі лідерів за неприємних відчуттів ікри . Адже коли зводить ножні м'язи, це дуже боляче - не можна ні повернутися, ні встати, ні сісти. Всі дії супроводжуються напругою і неприємними відчуттями. І причин таких захворювань досить багато.
Болем в ногах дуже часто мучаться вагітні жінки. У зв'язку зі зростаючими навантаженнями на організм і подвійним витрачанням корисних солей і мінералів у майбутніх мам проявляється недостатня кількості кальцію. Це і призводить до судом і болів в литках ніг. Як правило, ситуація коригується прийомом вітамінів і додаткових мінеральних комплексів. Також допомагає в цьому випадку так звана калієва дієта, коли потрібно їсти більше бананів, ківі та меда.Кроме цього судоми м'язів можуть спостерігатися і в тих випадках, коли у людини розвивається хронічна венозна недостатність. Від цього вени пережимаються, погано функціонують і дають сильні болі в нижній частині ноги. Перед тим як почати лікування і для підтвердження діагнозу, рекомендують зробити УЗД вен, доплер або сканування. Потім флеболог призначить Леченіе.В деяких випадках біль у литках - це сигнал про те, що є перенапруження або розлад артеріального тиску. Такі прояви знімаються правильним збалансованим харчуванням з підвищеним вмістом зелені, фруктів і молочних продуктів. Нормалізуйте тиск, розслабтеся. І болю уйдут.Кроме лікування можна полегшити з'являються болі ще й додатковими засобами. Наприклад, масажем. Акуратними рухами погладжуйте зведену судомою кінцівку. Потім поступово і дуже легкими натисканнями масажуйте ногу. Потрібно це для зняття спазму сосудов.Как варіант, спробуйте зняти больові відчуття за допомогою ванни з теплою водою. Для цього наберіть у ванну води рівнем до коліна і поставте в неї ноги. Злегка погладжуйте їх під водою. Волога розслабить м'язи і зніме спазм. Що в свою чергу усуне боль.Также рекомендується вживання трав'яних чаїв. Тільки пити їх потрібно дуже обережно. Вибирайте тільки ті, які не мають сечогінний ефект, інакше ви ризикуєте вимити ще більше кальцію, тим самим посиливши свої проблеми з ногами.
Скарги на те, що зводить ікри ніг ночами, не є рідкістю. Даний стан супроводжується хворобливими відчуттями, що не дозволяє людині нормально виспатися. Подібне частіше можна почути від людей похилого віку, але не виключається можливість появи судом і у молодих.

Причини нічних хворобливих відчуттів в литках ніг

При регулярних спазмах литкових м'язів обов'язково потрібно обстежитися у фахівця. Причини нічних судом можуть бути різними.
Щоб визначити причину судом, потрібно проаналізувати свій спосіб життя на ступінь присутності певних чинників в повсякденності.
Тривалі стреси, нерегулярне харчування . І перше, і друге призводить до зменшення вмісту цукру в крові. М'язи харчуються глюкозою. Її недолік може стати причиною зниження рівня електролітів, внаслідок чого і з'являються судоми. Надмірне фізичне напруження. Причиною того, що зводить ікри, можуть стати посилені заняття спортом. Особливо це характерно для тих випадків, коли м'язи не були до цього готові. З подібною проблемою можуть зіткнутися як новачки зі слабкою підготовкою, так і професійні спортсмени. Тому важливо збільшувати навантаження на кінцівки постепенно.Сідячая або стояча робота. Обидва варіанти можуть стати причиною нічних судом. У разі сидячої роботи, нерухомість сприяє уповільненню циркуляції крові і надходженню поживних елементів в міжклітинні простори м'язів. У разі стоячій роботи, навпаки, м'язи ніг тривалий час перебувають у стані статичної напруги. Порушення обміну речовин. Внаслідок цього м'язова маса може відчувати брак кисню і харчування, чим і пояснюється те, що зводить ікри ніг. Зловживання кофеїном. При споживанні в день більше 5 чашок міцного чаю або кави, може виникнути зведення литкових м'язів. Носіння незручного взуття. Днем м'язи ніг сильно втомлюються, а в нічний час не можуть розслабитися. Різка відмова від алкоголю. У разі алкогольної залежності, різка відмова від подібних напоїв може супроводжуватися судомами. Атеросклероз судин ніг. При подібному діагнозі зведення литкових м'язів може спостерігатися не тільки вночі, але і вдень під час ходьби. Літній вік. Уповільнений метаболізм, нестача глюкози, що починається хвороба Паркінсона можуть стати причиною судом.

Що робити при судомах литкових м'язів

Для того щоб запобігти рецидивам судомних станів литкових м'язів, необхідно усунути провокуючі фактори. Рекомендується привести в порядок нервову систему, виключивши дратівливі моменти з повсякденного життя. Можна пропити курс валер'янки, заспокійливих зборів.
Добре заспокоює м'ятний чай.
В обов'язковому порядку слід налагодити раціон. Прийом їжі повинен здійснюватися приблизно в один і той же час. Не обійтися без контролю фізичного навантаження. Потрібно намагатися виконувати лише посильні вправи. Вітається щоденне розминання м'язів нижніх кінцівок. При спазмах позитивний ефект дає самомасаж. Робити його слід не тільки в критичні моменти, але і протягом дня. Після масажу корисний холодний компрес на шкіру ніг. Якщо причиною судом литкових м'язів є яке-небудь серйозне захворювання, лікувати потрібно саме його. Прийом лікарських препаратів повинен здійснюватися під наглядом лікаря. Після одужання спазми зникнуть самі.