Чому скла замерзають.

З проблемою замерзання стекол в машині хоча б раз, але стикався будь-який водій. І регулярно автовласники задаються питанням: «Чому скла вкриті інеєм?». Адже такий стан справ може вказувати на неполадки в системі герметизації автомобіля. Що, в свою чергу, може привести до поломок і виходу з ладу вашого авто.
Причина, по якій замерзають скла машини, одна, і вона досить проста - висока вологість. Причому ця вологість знаходиться саме всередині автомобіля. Як тільки температура повітря починає знижуватися, рідина змінює свій фізичний стан, тобто з текучого у твердий. Так і утворюється полій на стеклах. Тому, щоб уникнути неприємностей, необхідно ретельно проінспектувати ваше авто. По-перше, перевірте підлогу під автомобільними килимками. Якщо підлога сирої, то обов'язково просушіть його. І тоді проблем із стеклами не буде. У разі, якщо підлога сухий, шукайте іншу прічіну.Во-друге, перевірте подачу тосола. Якщо він де-небудь підтікає, наприклад, з печі, то вологість у салоні автомобіля відразу ж підвищується, і скла починають замерзати. Не можете знайти місце витоку? Помацайте самі скла. Якщо вони липкі, то це на 100% означає витік в системі отопленія.Также перевірте на предмет появи зайвої вологи в автомобілі кондиціонер. Буває, що його фільтри засмічуються і повітрообмін порушується. А значить, порушується і конденсування в машині. Звідси і з'являється замерзання на стеклах.Еще одна причина, по якій можуть замерзати скла в машині, - ви занадто часто миєте автомобіль на мойке.В випадку, коли вас бентежить той факт, що скла в салоні замерзають нерівномірно - зверху трохи повільніше, ніж знизу . Пов'язано це з тим, що холодне повітря більш щільний, ніж теплий. Тому він спускається швидше і починає охолоджувати і заморожувати скло знизу вверх.Еслі мерзне тільки лобове скло, то причина може бути наступною. Це скло знаходиться під нахилом. Плюс, його додатково обігріває грубка. Таким чином скло залишається досить теплим на той момент, коли ви виключаєте машину. На нього лягає сніг, тане, але особливо не скочується через кута нахилу. Потім з пониженням температури твердне і утворює крижану кірку. З цією проблемою можна і потрібно боротися. Тим більше, що способів, як впоратися із замерзанням стекол, досить багато.
Дуже часто на віконному склі можна побачити красиві морозні візерунки. Причому зустрічаються вони як на звичайних дерев'яних вікнах , так і на пластикових. Вікна можуть замерзати і пітніти. Перша ознака, що з вашим вікном не все гаразд, - це саме освіта на склі інею або запотівання. Чому ж це відбувається, і чи потрібно з цим боротися?
Самій найбільш поширеною причиною замерзання вікон є відсутність теплоізолюючого шару по всьому периметру вікна і неправильна закриття монтажних швів. Негативна температура, впливаючи на зовнішню сторону вікна, отримує доступ до теплого повітря, проникаючого на вулицю з приміщення. В результаті на вікні утворюється крижана кірка. Вирішити цю проблему можна за допомогою установки або заміни теплоізоляційного шару або повного переустановлення окна.Еще однієї часто зустрічається причиною служить дуже широке підвіконня. При його установці загораживается батарея, в результаті чого перекривається доступ повітря і вікно починає пітніти, а при сильних морозах - замерзати. Звичайно, уникнути цього можна, якщо просвердлити в підвіконні невеликі отвори, але далеко не кожен погодиться на подібне. Тому найкраще скористатися спеціальним накладним каналом.Часто промерзання вікон відбувається через порушення герметичності укосів. Зазвичай з такою проблемою стикаються ті, хто встановлював відкоси самостійно, не враховуючи всіх норм і вимог до установки. Окрему увагу варто приділити клапанам вентиляційної системи. Якщо провести їх установку не по потрібним правилам, то вони почнуть неправильно функціонувати, тим самим приводячи в непридатність всю систему. В кінцевому результаті пластикові вікна починають «плакати» і замерзать.Еслі пластикові вікна з яких-небудь причин промерзли, то обов'язково потрібно звернутися у фірму, яка їх встановлювала і зафіксувати факт замерзання. Фахівці визначать з яких причин сталася дана неприємність, і допоможуть усунути проблему. Не дозволяйте пластиковим вікнам замерзати і відтавати по нескольку раз, тому що це веде до їх повного руйнування. Тому якщо ви зіткнулися з подібною проблемою, негайно приймайте дії по її усуненню.