Як укладати кахельну плитку на стіни.

При укладанні кахельної плитки важливі акуратність і точність: будь-які дрібні помилки будуть завжди на виду до тих пір, поки не буде зроблений новий ремонт. Тому перш ніж покласти перший шар клею на стіну, ретельно підготуйте матеріали та зробіть необхідні розрахунки.
Інструкція
1
Підготуйте стіну, на яку буде викладена плитка. Видаліть старе покриття - позбудьтеся від шпалер, облупленою фарби, старого кахлю. Стіну вимийте. Якщо на ній є нерівності, обробіть їх шпаклівкою. Наносите склад на шпатель і широкими рухами розподіляйте по вибоїнах і сколів. Надлишки суміші обов'язково потрібно прибрати - для цього чистим шпателем кілька разів щільно пройдіться по ділянці стіни , поки він не стане абсолютно рівним. Коли покриття висохне, обробіть стіну грунтовкою, щоб поліпшити зчеплення з плиткою і запобігти утворенню цвілі (про функції грунтовки читайте на упаковці).
2
Поки стіна висихає, розрахуйте, скільки плиток вам потрібно викласти в кожному горизонтальному ряду. Для цього виміряйте ширину однієї платівки і додайте до неї бажане відстань між сусідніми плитками. Якщо ширина стіни не вміщає в себе рівну кількість кахельних плиток, підготуйте їх обрізки потрібного розміру. На зворотному боці по лінійці накресліть лінію розрізу і проведіть по ній склорізом або кафелерез. Покладіть плитку на стіл або стілець так, щоб лінія розлому припадала на його край. Руками в рукавичках або плоскогубцями відламайте зайвий фрагмент.
3
За допомогою схилу або рівня розмітьте стіну. Біля протилежних кутів прикріпіть дві рейки (вертикально). Між ними натягніть мотузку. Її строго горизонтальне розташування перевірте по рівню. Орієнтуючись на цю ідеально рівну лінію, укладіть «контрольні» плитки в кутах стіни .
4
Розведіть у воді клей. При його виборі враховуйте особливості приміщення, в якому проходитимуть роботи (наприклад, ванна з підвищеною вологістю). Порцію складу наберіть маленьким шпателем і розподіліть по краю зубчастого шпателя. Пульверизатором зволожите виворітну сторону першої плитки. Рівномірним шаром розподіліть клей по невеликій ділянці стіни і прикладіть кахель, злегка натиснувши. Наступні плитки укладайте горизонтальними рядами, встановлюючи між сусідніми фрагментами розділові хрестики.
5
Виклавши все покриття, видаліть хрестовини (це потрібно зробити до того, як клей схопиться). Після висихання шви між плитками заповніть затіркою. Виберіть або створіть за допомогою колера відповідний відтінок цієї суміші і нанесіть її маленьким гумовим шпателем. Якщо затирка потрапила на плитку, відразу ж протріть її дрантям.
Ремонт у ванній кімнаті може перетворитися на стихійне лихо. Настільки це витратне за часом і грошових ресурсів захід. Неважливо, чи самі ви будете класти плитку або запросіть майстра. Основи облицювальних робіт знати потрібно, щоб ви могли контролювати роботу майстра або самі зробили нескладні ділянки роботи.
Вам знадобиться
  • - плитка
  • - плитковий клей
  • - плиткорез
  • - "хрестики"
  • - шпатель
  • - рівень
  • - дерев'яні бруски
  • - ємність для приготування плиткового клею
Інструкція
1
Облицювання стін з бетонною або цегляною поверхнею починають з провисання стін за допомогою схилу або прямовисної рейки, і розмітки облицювальної поверхні на плитки - установки маякових марок. Майбутні рівні облицювання встановлюються за допомогою схилу з урахуванням товщини розчину, але не рідше, ніж через 50 см один від одного. У невеликих приміщеннях досить встановити 4 маякових плитки.
2
По краях стіни поставте відвісні рейки - дерев'яні бруски з перетином 40 на 40мм і довжиною 2 метри. Ці рейки потрібні для кріплення до них направляючого горизонтального шнура, під який встановлюють плитки. Після закінчення облицювання, рейки треба зняти і ці місця залежить плитками.
3
Щоб ширина швів скрізь була однакова, між плитками кладуться спеціальні "хрестики", які після застигання плитки виймаються. Якщо плитку на стіни кладуть раніше, ніж на підлогу, то під перший ряд плиток потрібно укласти дерев'яну рейку на рівні майбутньої підлоги.
4
Плитку кладуть на спеціальний плитковий клей. Розрахунок клею виробляють з розрахунку загального метражу кімнати. Наприклад, загальний метраж кімнати з підлогою та стінами 35 кв.м, значить, плиткового клею знадобиться приблизно 20 мішків.
5
Готовий розчин кладуть на тильну сторону плитки і щільно притискають до стіни. Потрібно дивитися, щоб розчин повністю покрив плитку, інакше утворюються порожнечі. Їх можна відстежити, якщо постукати по підсохлої плитці. Порожнечі небезпечні тим, що клей має тенденцію з часом стискатися і висихати, і плитка може відвалитися.
6
Приберіть надлишки цементу, виступаючі з-під плитки. У тих місцях, де плитка тримається на вазі (дверний проріз), на час висихання закріпіть плитку до стіни ремонтним скотчем для кращого з'єднання зі стіною. Користуйтеся рівнем для визначення кількості клею, який потрібно покласти на одну плитку, щоб вона не випирала або навпаки, не провалилася щодо іншої.
7
Зачекайте добу для висихання клею. Отмойте стіни від цементу. Шви почистіть і заповніть плиткової "затіркою".
Зверніть увагу
При облицюванні дерев'яних стін, їх спочатку оббивають дротяною сіткою і наносять цемент, потім штукатурять. Якщо дерев'яний будинок новий, то укладання плитки краще відкласти на рік і дочекатися усадки стін будинку. В іншому випадку плитка може тріснути.