Як читати чек.

Касовий чек являє собою фіскальний документ, що підтверджує здійснення покупки. У кишенях і гаманцях осідає пристойну кількість чек ов, втім, що потрапляють туди ненароком, заодно зі здачею. Тим часом, уважне вивчення і зберігання чек ов може послужити хорошу службу: допоможе вчасно виявити помилку касира, припинити шахрайство і відстояти свої права.
Інструкція
1
Знайдіть найменування продавця, яке розташовується або вгорі, або внизу касового чек а. Не дивуйтеся, якщо вам проб'ють чек від імені невідомого індивідуального підприємця чи організації: вказівкою підлягає не назву магазину або бренду, а найменування господарюючого суб'єкта, яке зафіксоване в установчих документах. У разі виникнення претензій з приводу зробленої покупки, пред'являти їх слід на ім'я такого суб'єкта підприємницької діяльності. В чек е вказується також індивідуальний номер платника податків (ІПН).
2
Знадобиться також порядковий номер чек а. Дізнатися його можна по предваряющим цифри буквах «СЧ», словами « чек » або «фиск. чек », символам «№» або «#». Іноді номер чек а без спеціальних позначень розташовується навпроти суми покупки.
3
При здійсненні покупки у великих магазинах, гіпермаркетах часто буває важко згадати, на якому касовому апараті був вибитий чек . На цей випадок у касовому чек е вказується відповідний номер. Він може позначатися як «ККМ», «НМ», «Заводський №», «каса». Також в чек е, як правило, міститься ідентифікатор секції або відділу магазину. Іноді, крім цього, відбивається номер або прізвище касира, що супроводжуються словом «кассир».
4
Визначте дату і час покупки за відповідними реквізитами, зазвичай розташованим в касовому чек е зверху. В чек ах, вибитих за допомогою складної контрольно-касової техніки, може відбиватися час початку і час закінчення покупки.
5
Знайдіть у чек е найменування (код) товару. Часто контрольно-касові машини програмуються таким чином, щоб у касовому чек е після найменування або коду товару відбивався проміжний підсумок.
6
Обов'язковим реквізитом касового чек а є сумарна вартість покупки, яка в чек е позначається буквою «І» або словом «підсумок». Сума, отримана від покупця, і розмір здачі також підлягають відображенню в чек е. У деяких чек ах міститься інформація про те, яким чином розплатився покупець: готівкою або безготівковими коштами.
Зверніть увагу
Зовнішній вигляд і зміст касових чеків можуть суттєво відрізнятися в залежності від виду контрольно-касової техніки, що застосовується продавцем.
Корисна порада
У касовому чеку бажано перевіряти проміжні підсумки по кожному товару і остаточний підсумок відразу після здійснення покупки.