Як злити акваріум.

Щоб оновити воду в акваріумі , недостатньо просто злити стару і налити з-під крана свіжу. З часом в ємності утворюється особливий мікроклімат, через різкої зміни якого рибки можуть захворіти або загинути. Якщо ви не хочете нашкодити тим, кого так старанно зрощували, при зливі і наповненні акваріума виконуйте певну послідовність дій.
Інструкція
1
Якщо життя в акваріумі йде своєю чергою, рибки не хворіють і рослини не гинуть у великих кількостях, міняйте воду раз на тиждень. Цього достатньо, щоб підтримувати на нормальному рівні її гідрохімічні показники.
2
Нову порцію води потрібно заздалегідь підготувати. Розрахуйте, скільки літрів становить третину або чверть об'єму акваріума. Наберіть стільки рідини з-під крана і залиште її відстоюватися (від 12 годин до 3 діб).
3
Після закінчення цього терміну наповніть велику банку водою з акваріума. Пересадите туди рибок на час всієї процедури. Згодом ви пристосуєтеся і зможете очищати акваріум, не зачіпаючи його мешканців, але для початку краще перестрахуватися.
4
На бічній стінці житла рибок відзначте максимальний рівень води і той, який повинен вийти після зливу третини або чверті.
5
Опустіть в акваріум сифон і з його допомогою почистіть дно від залишків їжі та продуктів життєдіяльності риб. На цьому ж етапі можна протерти спеціальним магнітним очищувачем забруднилися скла. Поступово все сміття осяде на дно.
6
Використовуйте покупної сифон або саморобний. Магазинний пристрій може являти собою трубку з лійкою або складну схему з насосом. У домашніх умовах ви можете спорудити сифон зі шланга і герметично примотати до нього воронки з половини пластикової пляшки.
7
Під час такої чистки ви викачали частина води. Якщо її рівень в акваріумі ще не дійшов до позначки, яку ви поставили, злийте залишилися літри за допомогою шланга. Вставте один його кінець в акваріум, а другий опустіть в варте поруч відро. Влийте порцію відстояної води кімнатної температури і оселити рибок на місце.
8
В екстрених випадках (зараження акваріума мікроорганізмами) може знадобитися генеральне прибирання. З ємності потрібно буде видалити весь вміст, включаючи камені і рослини, всі декоративні елементи знезаразити. Воду в такій ситуації зливайте повністю (шлангом, будь ємністю або вручну, якщо акваріум невеликий). Потім поставте акваріум в ванну на бік і за допомогою душу ретельно вимийте стінки, не використовуючи засоби для чищення. Коли робота буде закінчена, можна знову наповнити акваріум і повторити процедуру його поступового «запуску».
В звичайних умовах власник зазвичай змінює в акваріумі частина води. Це потрібно за умовами утримання багатьох видів риб. Необхідність повної зміни води виникає вкрай рідко - наприклад, коли потрібно провести дезінфекцію або відремонтувати сам акваріум. Часто це робити не рекомендується, оскільки акваріум являє собою усталену екосистему, рівновагу якої не варто порушувати.
Вам знадобиться
  • - акваріум;
  • - відро;
  • - отсадник;
  • - сачок;
  • - аератор;
  • - гнучкий шланг;
  • - затискачі для шланга.
Інструкція
1
Наберіть воду в отсадник. Використовуйте воду з акваріума, оскільки вона звична для рибок по температурі і хімічним складом. В якості отсадника може послужити запасний акваріум, таз або відро. Переселити туди на час рибок. Якщо постояльців багато, то забезпечте хорошу аерацію.
2
Видаліть по можливості рослини. Якщо причиною заміни води стала хвороба водоростей, викинете ті, які були і посадіть нові. У кожному разі приберіть цінні рослини, які можна випадково пошкодити.
3
Як правило, акваріум стоїть не на підлозі, а на якомусь підвищенні. Підставте поруч відро так, щоб його верхня частина знаходилася нижче дна акваріума. Якщо піднесення невелике, зручніше взяти відповідний за обсягом таз.
4
Шланг візьміть досить гнучкий, але в той же час він не повинен утворювати зламів. Оскільки користуватися їм доводиться досить часто, краще вибрати його один раз на багато років. Довжина його повинна бути як мінімум в 2,5 рази більше висоти акваріума.
5
Заповніть шланг водопровідною водою і затисніть обидва кінці. Поставте на кінці спеціальні затискачі. Якщо їх під рукою немає, можна заткнути обидва отвори просто пальцями. Зрозуміло, перетин має бути дещо менше розміру пальця.
6
Занурите один кінець шнура в акваріум так, щоб він опинився у самого грунту. Це дозволить разом з непотрібною водою видалити і бруд. Другий кінець опустите в таз або у відро і зніміть затискачі.
7
Слідкуйте за тим, щоб вода не перелилася через край. Як тільки таз наповниться, підійміть що знаходиться в ньому кінець шланга вище рівня води в акваріумі. Злийте воду в унітаз і продовжите процедуру, поки акваріум не спорожніє.
Зверніть увагу
При очищенні акваріума годі й отсаживать великих риб. Переселити на час мальків, щоб їх бува не засмоктало. Деякі любителі не роблять і цього. Вони закривають отвір шланга марлею. Малькам при цьому вдається уникнути неприємностей, проте такий спосіб трохи сповільнює процес. До того ж з акваріума не видаляються бруд, яким в нижніх шарах води завжди достатньо.
Корисна порада
При частковій заміні просто долийте потрібну кількість відстояної води. Якщо ж вам з якихось причин довелося повністю спустошити акваріум, з новим наповненням акваріума доведеться почекати. Облаштування житла для ваших маленьких вихованців у цьому випадку нічим не відрізняється від заповнення абсолютно нового акваріума.