Як зшити пишне дитяче плаття. зшити сарафан без викрійки.

Краса і пишність дитячого сукні далеко не завжди залежать від його ціни і складності форми. Переконайтеся в цьому самі. Дорогу тканину замініть звичайною, але прикрашеної вишивкою. А складну конструкцію з багатоярусної спідниці і ліфа розділіть на кілька частин, щоб не помилитися при розкрої.
Інструкція
1
Розділіть плаття на три елементи: топ, спідницю і багатошаровий під'юбник. Спочатку зшийте пишну верхню спідницю. Побудуйте викрійку «полусолнце».
2
В лівому верхньому куті паперу для викрійки поставте крапку, від неї проведіть вертикальну лінію вниз і горизонтальну - вправо. Розрахуйте розмір виїмки під талію. До напівобхват талії додайте 1 см. Результат помножте на 1/3, потім на 2 і відніміть 2 см. В точку поставте циркуль, розкрийте його на отриманий радіус і накресліть дугу між лініями.
3
Вниз по вертикалі і вправо по горизонталі відміряйте бажану довжину спідниці, з'єднайте кінці цих променів плавною дугою. До подолу і отвору для талії додайте по 3 см припусків на подгибку і кулиску для гумки.
4
Щоб надати платтю додаткову пишність, зберіть під'юбник з декількох шарів органзи. Викроюйте їх за тією ж схемою. При цьому кожен наступний шар повинен ставати довшим попереднього на третину. З'єднайте кожну викрійку боковим швом, потім підігніть і підшийте низ. Після зберіть всю «конструкцію» так, щоб внизу виявилася найдовша частина. Виїмку для талії підігніть всередину, щоб зробити кулиску. В неї також потрібно протягнути резинку.
5
Верхню частину плаття зробіть у вигляді простого топа. Побудуйте його викрійку у вигляді прямокутника, ширина якого дорівнює напівобхвату грудей, а висота - довжині до талії. На спинці або збоку ушийте застібку-блискавку. Верхній зріз обробіть косою Бейко, а нижній пристрочите до спідниці. До топу пришийте дві відповідні за кольором лямки з шовкових стрічок.
6
Прикрасьте плаття вишивкою з бісеру. На папері намалюйте будь абстрактний візерунок. Підберіть бісер відповідного кольору і нанизайте його на волосінь, довжина якої відповідає довжині одного ряду на ескізі. Бісерними нитками викладіть візерунок на топі. Закріпіть кожну нитку дрібними поперечними стібками. Щоб вони не були помітні, використовуйте нитки, співпадаючі за кольором з тканинної основою.
Корисна порада
Ви можете не шити верхню частину плаття, а використовувати просту дитячу маєчку на лямках. Прикрашена бісером і пришита до подолу, вона буде виглядати цілком ошатно.