Як зберігати кавунове варення.

Любителям кавунового варення слід мати на увазі, що вітамін В2, яким особливо багатий кавун, не руйнується при термічній обробці, тому варення з кавуна не тільки делікатес, а й дуже корисний продукт харчування.
Вам знадобиться
  • - скляні банки;
  • - металеві кришки з гумовими прокладками;
  • - машинка для закочування кришок.
Інструкція
1
Підготуйте свіже варення з кавуна до зберігання: залиште остигати гаряче варення , не закриваючи кришкою ємність або накривши тільки марлею. Оскільки кавунове варення готують на сиропі, його не потрібно довго витримувати до закупорки, як це робиться з іншими видами варення для кращої просочення ягід або плодів цукром. Кавунове варення можна розливати по банках і в гарячому вигляді, але перед закочуванням кришок потрібно дочекатися остигання, в іншому випадку водяні пари з гарячого варення будуть конденсуватися на кришці і стікати всередину, а це може викликати закисание верхнього шару.
2
Підготуйте скляні банки для варення: візьміть банки невеликої ємності (0,5 л або 1 л), вимийте в теплій воді, при сильному забрудненні - із застосуванням миючого засобу, висушіть, стерилізують банки гарячою парою протягом 10 хвилин, а металеві кришки до них покладіть на 10 хвилин у киплячу воду. Зніміть банки з пари, поставте на чистий рушник Голишко вниз, кришки витягніть і покладіть на рушник.
3
Розлийте остигле варення по остиглим банкам, закатати герметично за допомогою машинки, зберігайте в сухому прохолодному приміщенні і в захищеному від світла місці. При герметичній укупорке варення може довго зберігатися при кімнатній температурі і в приміщенні підвищеної вологості. У цьому випадку металеві кришки змастіть вазеліном для запобігання від іржі.
4
Закрийте банки з варення м іншим способом: зробіть трехслойную кришку з шару пергаментного паперу, картонного гуртка і верхнього шару також з пергаментного паперу, покладіть зверху на банку і зав'яжіть шпагатом. Закриті таким чином банки зберігаються тільки в сухому і прохолодному приміщенні, при температурі від 10 до 12оС, і в захищеному від світла місці. Слідкуйте за тим, щоб у місці зберігання температурі не знижувалася до мінусових позначок, в цьому випадку скло може лопнути.