Як зробити турецьку лазню.

Самостійно побудувати турецьку баню - задоволення не з дешевих. Зате радість, яку ви будете отримувати від неї, оцінити просто неможливо. Тому, якщо ви володієте достатньою кількістю фінансів, сміливо приступайте до будівництва.
Інструкція
1
Перед початком будівництва визначте те місце, в якому буде розташовуватися парна. Адже вона повинна відповідати всім необхідним нормам і правилам безпеки. А це означає, що побудувати хамам в будь-якому куточку квартири або будинку не вийде. Пам'ятайте, що поруч з парної у вас має перебувати ще одне невелике приміщення для розміщення різних генераторів - парового, електричного і т.д., а також служити воно буде і для інших технічних потреб. Багато місця відводити під нього не потрібно - вистачить і одного-двох квадратних метрів. Крім цього враховуйте при виборі ідеального приміщення для турецької лазні і той факт, що його внутрішні розміри після закінчення будівництва зменшаться сантиметрів на 15.
2
Подбайте і про обладнання. При будівництві обов'язково необхідно створити гідну вентиляцію. Адже в приміщенні, де вологість досягає 100 градусів, ідеальний час поновлення повітря - 10 хвилин. Вентиляція обов'язково повинна бути автономною від решти приміщення. Адже, в іншому випадку, вода буде конденсуватися в загальних трубах, а потім може легко потекти де-небудь в кімнаті або на кухні. Що ж стосується каналізації, то вона також повинна мати свій власний стік без виходу в загальну систему. Крім цього, не забудьте постачити її запірним пристроєм від проникнення запахів.
3
Що ж стосується опалення, то тут дуже багато нюансів. Прогрів в хамаме йде як за рахунок парогенератора, так і за рахунок нагрівання поверхонь зсередини. Підігрівати поверхні в лазні ви можете, проклавши під них трубопроводу, по яких буде циркулювати гаряча вода. У технічному приміщенні також потрібно встановити труби, які будуть повідомлятися з тими, що всередині приміщення. Також поставте котел з електропідігрівом, від якого всі труби і будуть з'єднуватися і нагріватися.
4
Парогенератор, який і буде серцем вашої лазні, потрібно підбирати дуже ретельно. Залежить його модель від обсягів приміщення, в яких він буде розташовуватися. Сам прилад повинен стояти в технічному приміщенні, а ось пульт управління від нього знаходиться безпосередньо в парній. Парогенератор необхідно підключити до центральних водо- і електропостачання. Якщо у вас в будинку не передбачено таке, а система автономна, то для хамама краще зробити окремий контур. Пов'язано це з тим, що в іншому випадку вам доведеться включати опалення у всьому будинку навіть в літні дні, коли ви зберетеся включити баню .
5
Що ж стосується висвітлення в лазні, то обов'язково проведіть сюди термостійкий кабель. Світильники необхідно вибирати вологозахищені, з напругою не більше 24 Ватт.
6
При обробці лазні враховуйте, що вона повинна відповідати нормам і витримувати теплоізоляцію і вологостійкість приміщення. Товщина стін в хамаме 70-100 мм. Саме в стіну ви можете заховати утеплювач, гідроізоляцію, систему водяного підігріву і т.д. Нанесіть штукатурку розчином - це забезпечує додаткову гідроізоляцію. Після поставте каркас з арматури і прикріпіть до нього штукатурну сітку. Її ви і будете закладати штукатуркою і фарбою. Сидіння і поверхня зробіть мармуровими - адже саме цей матеріал швидше нагрівається і довше утримує тепло.
7
Тепер вам залишається тільки вибрати аксесуари, і ваша лазня готова!
Досить великою популярністю в наш час користується турецька баня. Побудувати її можна самостійно. Для цього необхідно тільки знати технологію будівництва та володіти деякими навичками.
Інструкція
1
Для початку потрібно чітко визначити місце, в якому буде розташовуватися лазня. Також потрібно відразу визначитися з її розміром. Відзначимо, зробити баню можна практично в будь-якій частині будівлі. Баню часто роблять в звичайних будинках, котеджах, квартирах та оздоровчих центрах. Це будівля повинна відповідати технічним умовам для будівництва турецької лазні. Врахуйте, окрім приміщення лазні, потрібно відвести місце для технічного блоку, де буде розташовуватися обладнання. До лазні повинні бути проведені комунікації відповідної потужності. Обов'язково потрібно заздалегідь подбати про розташування електричних проводів, каналізації та вентиляції.
2
Турецька лазня повинна складатися з двох приміщень. Основним приміщенням виступає сама турецька баня. Розмір і форма цього приміщення може бути будь-яким. Друге приміщення буде технічним. Воно не повинно бути великим. В технічне приміщення необхідно встановити парогенератор, аромагенератор, фільтр очищення, водопідготовки, систему підігріву підлоги і стін.
3
Технічне приміщення не повинно бути видалено більше ніж на 15 метрів від основного приміщення. Розташовувати цю кімнату найкраще ближче до першої. Це дозволить набагато спростити її управління.
4
Варто обов'язково звернути увагу на матеріали, з яких буде виготовлятися сама конструкція. В даний час досить великий асортимент будматеріалів, які виготовляються спеціально для турецьких лазень. Пам'ятайте, будь-який матеріал повинен відповідати важливим вимогам. Усі матеріали повинні бути термоізоляційними і влагоустойчивими, так як їм потрібно буде витримувати високу вологу і температуру.
5
Далі можна переходити до побудови системи обігріву. Саме ця система є важливим елементом турецької лазні. При її виборі потрібно бути особливо уважним, так як це найважливіший елемент у забезпеченні температури лазні. Обігрів може бути як водяним, так і електричним.